Víte, jak poznat kvalitní plastová okna?

Myslíte, že všechna plastová okna jsou stejná?

ROZHODNĚ NEJSOU – kvalita plastových oken je skryta uvnitř profilu, kam bez rozřezání oken nevidíte. Okna od různých dodavatelů sice vypadají stejně, ale uvnitř jsou velké rozdíly.


Plastový profil VEKRAMusíte věřit svému dodavateli, že plastová okna nešidí. Úspora na materiálu pro něj totiž znamená výrazně nižší náklady – a tak možnost nabídnout neodolatelně „nízkou cenu“ nebo „neuvěřitelnou slevu“. Pozor na to, aby se o pár procent nižší cena za plastová okna nestala už první zimu vaší „noční můrou“. Skutečnou kvalitu totiž poznáte až po nějaké době používání.

Vždy chtějte znát i vidět skutečné místo výroby vašich oken, chtějte mít ve smlouvě zapsané konkrétní parametry zakoupených oken. Okna neznámého původu jsou rizikem budoucích problémů.

Zajímá vás výroba plastových oken VEKRA? Zeptejte se při řešení poptávky na možnost navštívit náš závod v Husinci u Prachatic – jeden z našich 4 tuzemských výrobních závodů VEKRA.


4 hlavní rozdíly v kvalitě plastových oken:

1.    VÝZTUHA

Porovnání výztuh oken VEKRA a jiného dodavatelePROČ VEKRAvýztuha plastových oken drží jejich tvar, záleží na její síle, tvaru i délce vzhledem k velikosti okna, měly by do ní být prošroubovány panty a části kování. Na výztuze nešetříme právě naopak, podcenění výztuhy to by znamenalo problémy s nespokojeností zákazníků, a tu my neriskujeme.

POZOR – ošizenou výztuhu nepoznáte, ale po čase se okna mohou kroutit, do bytu táhne a vy se divíte, že nejdou seřídit. Čím větší okno nebo okenní sestava, tím větší budete mít problém, pokud bude výztuha slabá.

2.    TŘÍDA PROFILU A PLAST Z PRVOMATERIÁLU

Svary plastových profilů VEKRAPROČ  VEKRA –  silnější plastové stěny profilu třídy A, to je i větší plocha svařeného materiálu, a proto větší pevnost svařovaných rohů, větší odolnost proti vytržení vrutů, kroucení oken a dalším defektům. Příměsi recyklovaného plastu ze starých oken mohou obsahovat olovo, kadmium i jiné zdraví škodlivé látky. Chceme mít jistotu, že i za desítky let budou naši zákazníci s okny spokojeni.

POZOR – rozdíl mezi silným profilem tř. A a profilem se slabší stěnou tř. B nepoznáte. Prověřte si u výrobce, jaké třídy jsou profily vašich oken. Chtějte jen nejvyšší kvalitu profil tř. A bez recyklátu tj. příměsi plastu ze starých oken a měli byste to mít uvedeno i ve smlouvě.

3.     TĚSNĚNÍ – RUČNĚ VKLÁDANÉ vs. SVAŘOVANÉ

Těsnění oken VEKRA a jiného dodavatelePROČ VEKRA – ručně vkládané okenní těsnění je pružné po celém obvodu oken, proto lépe těsní a ani v rozích okna neprotahují. Z pohledu zákazníka je to malý detail, z pohledu tepla v bytě a funkčnosti oken velmi důležitá odlišnost, proto neriskujeme protahující rohy oken.

POZOR – svařované těsnění je levnější na výrobu – šetří se totiž celý jeden výrobní krok. Protože je těsnění součástí profilu a svařuje se současně s profilem. V rohu se ale vytvoří nepružný svařenec materiálu a v těchto místech pak okny může protahovat a nepomůže ani optimální seřízení oken. Prohlédněte si těsnění zejména v rozích plastových oken.

4.     POČET UZAVÍRACÍCH A UZAMYKACÍCH BODŮ NA KOVÁNÍ

PROČ VEKRA – čím více mají plastová okna uzamykacích a uzavíracích bodů po obvodu, tím lépe jdou seřídit. Větší počet uzamykacích bodů – tj. bodů, kde je v zavřeném stavu křídlo pevně spojeno s rámem – znamená, že jdou okna hůře vypáčit. VEKRA má standardně 3 uzamykací body, to je o jeden až dva body více než je běžné u jiných výrobců. Například na balkónových oknech VEKRA najdete v závislosti na jejich velikosti až  12 uzavíracích bodů a z toho 3 pevně uzamykací. Jde o důležité bezpečnostní prvky oken.

POZOR –  Chtějte vidět standardně dodávané okno a nechte si ukázat uzamykací body.


Máte další otázky?
Potřebujete vědět více?

Tým odborných konzultantů VEKRA je vám k dispozici ve všech regionech ČR. Nezávazně se nás zeptejte na vše, co potřebujete vědět kolem oken, vchodových a interiérových dveří i stínění. Nebo nás navštivte a prohlédněte si naše výrobky na některém z velkých showroomů VEKRA.

Naše realizace