Sklepní a garážová okna

Chcete být dobře chránění před nezvanými návštěvníky?
Obáváte se, aby se sklepní nebo garážová okna nerozbila?
Poraďte se s námi o možnostech mechanické ochrany před vypáčením a použití speciálního bezpečnostního zaskení.

Sklepní i garážová okna jsou velmi snadno přístupná, proto je nutné volit kvalitní pevné materiály, aby byl vnitřní prostor chráněný proti zlodějům. V zásadě ale speciální výrobky pro tento účel nejsou a lze vybírat ze sortimentu VEKRA ty produkty, které se buď shodují s okny v ostatních částech budovy nebo pak volit pevnější a odolné řešení.

Hliníková okna jsou prakticky nezničitelná

Z hlediska odolnosti je nejvhodnějším materiálem hliník, který by sklepním oknům i garážovým oknům poskytnul dostatečnou odolnost, ale využíván je i plast a dřevo. Z hlediska zasklení je u sklepních oken i garážových oken důležité uvědomit si zejména jak jsou dostupná. Jako ideální výplň pro sklepní a garážová okna je neprůhledné, vzorované sklo, případně drátosklo, což je levnější varianta bezpečnostního skla.

U sklepních a garážových oken je také vhodné použít některé bezpečnostní prvky jako jsou zamykací kličky, podložky proti odvrtání kličky. Sklepní a garážová okna musí být opatřena otvíravými prvky, aby bylo možné vnitřní prostor odvětrávat.


Rádi vám poradíme

Neváhejte nás kontaktovat na obchodních zastoupeních VEKRA, naši odborní konzultanti vám rádi poradí s výběrem oken. Pokud máte již konkrétnější představu, tak stačí nezávazně vyplnit poptávkový formulář nebo si podle PSČ najít konkrétního konzultanta ve vašem regionu:

Naše realizace