Celoskleněné dveře s fixní částí v zádveří | VEKRA

Celoskleněné dveře s fixní částí v zádveří

Mladý pár nás oslovil s přáním vyřešit oddělení zádveří od obytné části. Požadavkem bylo zajistit prostor před průvanem v zimě a přitom zajisti prosvětlení chodby. Důležitým hlediskem byla samozřejmě cenová přijatelnost.

Ideálním řešením pro takové případy je sestava posuvných celoskleněných dveří ukotvených v kolejnici FINE kombinovaných s boční fixní částí, která je také umístěna v v kolejnici. To zajišťuje elegantní a čistý vzled z obou pohledových stran. Sestava fixní a posuvné části byla zvolena mj. i z důvodů velikosti stavebního otvoru a zajištění co největšího průchodu. Nebylo totiž možné zvolit posuv do pouzder ve stěnách. Velkým benefitem posuvného řešení je úspora místa v zádveří, kde nepřekážejí otočná křídla. Výsledný efekt ale ukazuje, že fixní část naopak velmi dobře působí při otevření dveří.

Fixní část je v dekoru Stripe1 a křídlo v dekoru Stripe3 a záměr byl návaznost z křídla na fixní část. Madlo Vekra 3 je přizpůsobeno na manipulaci takového křídla při větší hmotnosti.

Designové proužky ve skle, a to jak na posuvné tax fixní části (Stripe 1), tak na posuvném křídle (Stripe 3) na sebe plynule a přesně navazují. Tím jak na sebe dekor navazuje, vytváří příjemný vzhled celku, který je velmi zajímavý a přitom jednoduchý a elegantní.

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.