Výrobní závody v Čechách a na Moravě | VEKRA

Výrobní závody

vyroba.jpg

 

Výrobní závody v České republice a na Slovensku

VEKRA je tradiční česká značka oken a dveří s dlouhou tradicí. V roce 2020 přibyla do naší rodiny slovenská značka INCON.  

Výrobní závody VEKRA 

Máme 4 výrobní závody v ČR, které jsou plně automatizované a vybavené nejmodernější technologií: Myslíme i na životní prostředí, proto využíváme sluneční kolektory i odpadní dřevo pro výrobu energie.

  • Lázně Toušeň - sídlo společnosti a výroba hliníkových oken
  • Husinec u Prachatic - výroba plastových oken, jde o největší výrobní závod na plastová okna v ČR
  • Zašová u Valašského Meziříčí - výroba dřevěných a dřevohliníkových oken, jde o největší výrobní závod na dřevěná okna v ČR
  • Velké Meziříčí - výroba dřevěných a špaletových oken​

Pokud byste si chtěli naši výrobu prohlédnout, zeptejte se konzultanta, se kterým řešíte svou poptávku. Pokud to aktuální epidemická situace umožní, velice rádi vám naše závody ukážeme.

Naše výrobní závody jsou naší chloubou. Ročně investujeme desítky milionů korun do jejich modernizace a automatizace. Zakládáme si na tom, že naši lidé pracují ve VEKŘE dlouhé roky, často i více členů jedné rodiny

 

Petr Červík VEKRA
"My, kteří ve VEKŘE pracujeme, ať přijdeme kamkoliv, jako první prohlížíme okna. Proto je vyrábíme tak, abychom se mohli za svou práci kdykoliv postavit. Každému z nás záleží na tom, aby brány našich závodů opouštěly jen produkty špičkové kvality. I když investujeme do modernizace a automatizace naší výroby, vždy bude poctivý výrobek především výsledkem umu a šikovných rukou našich lidí.
Petr Červík, výrobní ředitel VEKRA

 

Proč VEKRA vyrábí špičková okna a dveře?

  • máme velmi přísná kritéria výběru materiálu, to se odráží v mimořádné životnosti našich oken
  • moderní automatizace garantuje stabilní kvalitu s minimem výrobních vad
  • zlaté české ruce ale stále řídí a doplňují stroje tam, kde je potřeba cit pro detail
  • každý materiál má u VEKRY specializovaný závod, díky tomu vyrábíme rychleji a efektivněji
 

Byli jsme v pořadu Těžká dřina

Přijali jsme výzvu produkce TV Prima a poskytli jsme k natáčení mj. i prostory našeho výrobního závodu v Zašové na Valašsku. Moderátor pořadu Roman Buťa si na „vlastní ruce“ mohl vyzkoušet, že je potřeba nejen svalů, ale i stále přemýšlet a kontrolovat každý krok při výrobě. Sebemenší chyba totiž znehodnotí celý výrobek. Přímo v praxi si také mohl zkusit rozdíl v pevnosti čepového spoje – který je standardem VEKRA při výrobě dřevěných oken, a běžného kolíkového spoje, i když na první pohled rozdíl na okně nepoznáte.

Roman si vyzkoušel historické ruční namáčení a stříkání oken. Viděl i současnou technologii – provoz v ČR zcela unikátní automatizované namáčecí linky a robotické stříkací linky pro okna a dveře. Na které navazují sušicí tunely s řízením teploty, vlhkosti a proudění vzduchu. Jedině automatizované provozy totiž dokáží zajistit stabilní kvalitu a dokonalé provedení.

POŘAD si můžete pustit zde: https://cool.iprima.cz/porady/tezka-drina/6-epizoda-0 (zobrazí se v nové záložce)


Zajímá Vás jak se budou vyrábět Vaše okna?
Chcete vidět práci, jejíž výsledek musí desítky let dobře sloužit?
Chtěli byste ukázat svým žákům poctivou práci českých rukou?

Napište nám press@vekra.cz , rádi Vám naše výrobní závody ukážeme.

Výrobní závod a sídlo společnosti Lázně Toušeň (výroba hliníkových oken a dveří)

Hlavní 456, 250 89 Lázně Toušeň

Výrobní závod v Lázních Toušeň je zároveň sídlem naší společnosti. Kromě samotné výroby zde najdete vedení firmy, ústředí zákaznického servisu a montáží. Je zde také menší showroom, kde jsou k vidění a vyzkoušení velké vzorky oken, dveří i posuvné systémy. Ze vzorkovny můžete nahlédnout také do výrobní haly, kde vyrábíme hliníková okna.

Plocha výrobního závodu na hliníková okna VEKRA a skladovacích prostor v Lázních Toušeň představuje téměř 2000m2 plochy. Ročně zde vyrobíme hliníková okna v hodnotě stovek milionů korun a zájem o naše hliníková okna VEKRA rok od roku roste. Mezi lety 2017/18 výroba jen v Toušeni vzrostla o 22% a nárůst pokračuje i dále.

Vyrobit kvalitní a krásné hliníkové okno vyžaduje nejenom přesné CNC stroje, ale také šikovné ruce a znalosti našich lidí. Podíl ruční práce při finalizaci hliníkových oken je ve srovnání s ostatními materiály nejvyšší, téměř čtyři desítky profesionálů ve výrobě musí ovládat a programovat přesné CNC stroje.

Zvláštností výroby hliníkových oken ve VEKŘE je fakt, že nepoužíváme žádné dodatečné lakování profilů. VEKRA totiž garantuje špičkový vzhled každého dodaného prvku a naše zkušenosti ukazují, že toho nelze jinou cestou dosáhnout. Pro každý výrobek tak objednáváme již od dodavatele profily s kompletní povrchovou úpravou. 

I ve výrobním závodě v Toušeni myslíme na životní prostředí, proto i zde jsou zavedeny systémy environmentální politiky platné v rámci naší společnosti. 
Letecký pohled na sídlo firmy v obci Lázně Toušeň
Výrobní závod v Zašové na Valašsku (výroba dřevěných a dřevohliníkových oken a dveří)
756 51 Zašová 660

Výrobní závod VEKRA v Zašové u Valašského Meziřící je se svou celkovou výrobní a skladovací plochou téměř 8000m2 největším závodem na dřevěná okna v celé ČR. Ročně zde sto kolegů vyrobí téměř 20tis. kusů dřevěných a dřevohliníkových oken a dveří. Pokud je to možné, využíváme i dřevinu z valašských lesů.

Výroba v Zašové prošla v nedávné době modernizací a automatizací. Týká se to zejména přesného obráběcího CNC centra, které se strojírenskou přesností vyrobí z lepených dřevěných hranolů díly oken. Zcela unikátní jsou ale automatizované linky na povrchovou úpravu dřevěných oken. Hloubkově impregnované sesazené rámy a křídla putují do automatické linky, kde je nanesena základní barevná vrstva a po strojově řízeném sušení zajistí finální nástřik lazury dvojice přesných robotů.

Také v Zašové dlouhodobě řešíme ekologii a úsporu provozu. Využíváme solární kolektory a navíc máme i speciální stroje, které drtí veškerý dřevěný odpad, který je následně jako surovina používán pro ohřev vzduchu v sušicích tunelech lakovny, pro ohřev teplé vody a vytápění závodu. Tento provoz je tak prakticky bezodpadový.

Okna a dveře ze Zašové byste našli po celé republice i v zahraničí, a to i v nejvyšších horských polohách jako je Lysá hora nebo Praděd.

Administrativní budova
Výrobní závod v jihočeském Husinci (výroba plastových oken a dveří)

Sklářská 48, 384 21 Husinec

Závod VEKRA v Husinci, to je největší výrobní závod na plastová okna v ČR o rozloze více než 36.000 m2, z toho jednu třetinu tvoří samotná výroba. Více než 150 kolegů zde na automatických výrobních linkách každý den vyrobí více než 500 ks oken a dveří. Další desítky lidí pracují ve skladech, expedici v servisu a ostatních odděleních.

Aby plastová okna VEKRA měla špičkovou kvalitu a vydržela víc a déle, na to myslíme ve výrobě od samého počátku. Proto u nás najdete i temperované skladové prostory, kde se profilové systémy připravují na svojí cestu výrobou. Nepodceňujeme žádný krok a vše elektronicky hlídáme. Každé plastové okno VEKRA má i svůj rodný list, když se na nás třeba po letech jeho majitel obrátí ať už z jakéhokoliv důvodu, jsme připraveni mu pomoci.

Moderní okna to nejsou jen klasická bílá plastová okna, ale to jsou i šikmá, půlkulatá nebo kulatá okna a především velké prosklené posuvné systémy. Ty jsou dnes součástí prakticky každého moderního domu a počty vyrobených kusů těchto speciálních systémů rok od roku rostou.

Letecký pohled na výrobní závod Husinec
Výrobní závod ve Velkém Meziříčí (výroba dřevěných oken a dveří)

Třebičská 1162/72B, 594 01 Velké Meziřičí

Výrobní závod VEKRA Velké Meziříčí je bezkonkurenčně největším výrobním závodem na dřevěná okna a dveře na Vysočině, a to s celkovou výrobní a skladovací plochou o rozloze přesahující jeden hektar. Ve směnném provozu zde pracuje více než 80 výrobních dělníků. V tomto výrobním závodě byla také vyrobena dřevěná okna, která slouží v nejvyšší budově v ČR brněnském AZ Toweru. Současně z Velkého Meziříčí pocházejí i špaletová okna VEKRA.

Také tento výrobní závod je vybaven plně automatizovanou robotickou linkou, která zajišťuje přesné počítačem řízené nanášení jednotlivých vrstev povrchové úpravy, a to včetně následného řízeného sušení. Podobně jako v ostatních závodech i zde probíhá neustálá inovace a automatizace výroby. V brzké době i zde proběhne zavedení kompletní „bezpapírové“ výroby a výrobní kapacitu rozšíří také nová přesná obráběcí centra.

Důraz na ekologii a důsledné zpracování odpadů zde přináší velké úpory. Povrchově neopracovanými zbytky dřeva se vytápí celý výrobní závod. Ostatní zbytky likviduje specializovaná firma.

Dřevěná okna z Vysočiny tak slouží v domech po celé ČR i v zahraničí.

Pohled na výrobní závod s administrativní budovou

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.