Vekra okna v mrakodrapu

Třicetipatrový mrakodrap AZ Tower na Jižním centru v Brně bude svou výškou 111 metrů nejvyšší budovou v České republice. Třicet pater zaplní obchodní pasáž, autosalon, fitness centrum, kanceláře, restaurace i apartmány pro bydlení. V současné chvíli finišují práce na hrubé stavbě budovy. Konečné výšky dosáhne AZ Tower v září letošního roku. Ožít návštěvníky by pak budova měla na jaře příštího roku.

Značka Vekra zvítězila v náročném výběrovém řízení na dodávku dřevěných oken pro tuto unikátní budovu. Celkem půjde o téměř 500 oken, s jejichž montáží začneme v nejbližší době. Generálním dodavatelem stavby je firma PSJ, se kterou naše značka dlouhodobě úspěšně spolupracuje.

Stavba je ojedinělá svým tvarem v podobě písmene „A“ a půdorysem stylizujícím písmeno „Z“. Budova zaujme především svým netradičním zalomením a zajímavou barevností. Obyvatelům i návštěvníkům Brna poskytne nejenom krásný výhled na historické centrum Brna, ale třeba i pohled na Pálavské vrchy.

Celý komplex je navržen v souladu se současným trendem úspory energie. Tepelná čerpadla zajistí jak vytápění v zimě, tak chlazení v letních měsících. Fasádu výtahové šachty pokryjí fotovoltaické panely, které budou zdrojem elektřiny pro společné prostory budovy.

Okna Vekra to je jistota správné volby pro jakoukoliv stavbu od malého bytu či domku, přes největší mrakodrapy až po architektonicky náročné moderní stavby.

Naše realizace