Co váš čeká při výměně oken? ⎥ VEKRA
IMG_8655.jpgNová okna jsou významnou investicí, kterou si na mnoho let vylepšíte kvalitu vašeho bydlení. Obáváte se náročných prací, které jsou spojené s demontáží starých oken a instalací těch nových? Pokud jste si objednali okna i služby VEKRA, můžete se spolehnout na perfektní výsledek.

Při setkání s konzultantem proberte ve fázi jednání o nabídce, v jakém výsledném stavu chcete okna mít. Zda požadujete vybourání a likvidaci starých oken, montáž nových oken a případně i jejich zednické zapravení. Služby musí být naceněny a uvedeny ve smlouvě samostatně. Výběr služeb záleží na tom, jaké následné práce na rekonstrukci plánujete. Podobně je to i s objednávkou doplňků, jako jsou parapety, stínění, sítě proti hmyzu atd. Samotnému startu prací předchází zaměření oken, podepsání smlouvy a zaplacení zálohy. Následně se s vámi náš dispečink montáží dohodne na konkrétním termínu výměny. Co dál? Přečtěte si podrobný postup.

IMG_8681.jpg1. Jak dlouho trvá výměna oken?

Záleží na velikosti domu či bytu, ale obecně výměna oken zabere celý den, někdy dva i více dní. Na konkrétní časovou náročnost se zeptejte přímo obchodního konzultanta, který u vás okna měří, respektive se kterým podepisujete smlouvu. Práce probíhají vždy tak, aby se nestalo, že bude váš byt či dům přes noc bez oken.

2. Co obnáší samotná výměna oken ve stanovený den

V den montáže k vám přijede náš montážní tým. Jedná se obvykle o 2-3 pracovníky, v případě většího rozsahu prací přijede osob více. Ti se kompletně postarají o vybourání a likvidaci starých oken a montáž případně i zednické zapravení vašich nových oken a dodání všech s tím spojených a objednaných služeb.

Jak se připravit na výměnu oken před příchodem montážníků?

  • Vytvořte volný prostor kolem oken. Naši pracovníci budou pracovat s rozměrnými předměty. Odstraňte proto z okolí vašich oken všechno, co by mohlo bránit dobrému přístupu, nebo komplikovat manipulaci při odstraňování starých oken a nasazování nových. Vyhnete se tak i případnému poškození okolního nábytku a dalších předmětů.
  • Zakryjte fólií podlahy a koberce, které vedou k oknům. Výměna oken znamená hodně chození z interiéru ven a zase zpátky k oknům. Chraňte proto tyto cesty ideálně kartónem nebo netkanou textilií, které pak jednoduše vyhodíte.
  • Ochraňte nábytek a další interiérové vybavení před prachem. Při výměně oken je potřeba počítat se zvýšenou prašností. Nábytek překryjte fólií tak, jak byste to dělali třeba při malování.

3. Co se starými okny?

Pokud se jedná o výměnu za stará okna, dojde nejprve k jejich demontáži. Ve většině případů jsou stará okna při demontáži zničena. Obchodního konzultanta už při odsouhlasení nabídky a přípravy smlouvy informujte, zda máte zájem o likvidaci starých oken. Pokud si chcete stará okna nechat, musíte se na tomto předem domluvit. Pak provedeme šetrnou demontáž, aby okna byla, pokud to půjde, ponechána. V opačném případě okna odnesou naši montážníci a zajistí jejich ekologickou likvidaci.

Demontáž stávajícího rámu je náročná práce, která někdy vyžaduje i hrubou sílu. Provádíme ji velmi opatrně, aby nedošlo k poškození vnější omítky, popř. se škody na ní minimalizovaly. U starších omítek, které nejsou pevně spojené s podkladem, může dojít i při sebeopatrnější demontáži k poškození. To platí i o tapetách.

4. Montáž oken

IMG_8787.jpgNaši pracovníci připraví otvor po starých oknech k osazení oken nových. Je možné, že budou provádět drobné zednické práce nutné k tomu, aby nová okna ve vzniklém otvoru dobře seděla. Při těchto pracích se tvoří prach a větší nepořádek nejvíce. Nemusíte se bát hrubé nečistoty, zbytky stavebních hmot naši pracovníci uklidí.

Přečtěte si náš článek o tom, proč montáž oken nepodcenit a svěřit ji profesionálům.

5. Instalace oken i doplňků a zednické začištění

Osadíme vám nová okna a ošetříme připojovací spáru tak, aby byla zajištěna její tepelná izolace. Pokud je součástí smlouvy i zednické zapravení, montážníci ho provedou. Instalují i vnitřní nebo venkovní parapety či sítě do oken, pokud jste si je objednali.  Měli byste počítat s tím, že případný nátěr interiérovou barvou nelze provádět na čerstvé zednické začištění, doporučujeme ho aplikovat až po vyschnutí, tzn. po 2 až 3 dnech.

6. Předávací protokol

Pak následuje předání, kdy vás montážníci seznámí se základním ovládáním a údržbou prvků. Pak podepisujete předávací protokol. Do něj můžete vyjádřit své připomínky k produktům a službám. Přejeme krásné dny s vašimi novými okny VEKRA!

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.