Co váš čeká při výměně oken? ⎥ VEKRA
Okna montujeme po celý rok

Okna montujeme po celý rok

Vyřešit výměnu a montáž oken od jara do podzimu se určitě vyplatí, ale pokud počasí dovolí montujeme okna i v zimě.

Výměna oken a dveří u VEKRA je zárukou perfektního výsledku. Při výměně jde o jeden až dva dny nepohody, které ale přinesou díky novým oknům výrazné zlepšení kofortu bydlení. A především výraznou úsporu tepla.

Objednat si okna i s montáží se vyplatí, získáte mimo jiné i nadstandardní záruku pět let. Už při zaměření oken konzultantem VEKRA proberte vše, co se týká vybourání starých oken, montáže oken a doplňků k nim a také zednického zapravení. Všechny práce, které požadujete musí být uvedeny ve smlouvě o dílo na nová okna.

Jak dlouho trvá výměna oken?

Časovou náročnost vám už při zaměření oken orientačně sdělí konzultant. Záleží na velikosti domu či bytu, ale obecně výměna oken zabere celý den, někdy dva i více dní. Přesný termín si dohodnete s operátorkou montáží při propuštění zakázky do výroby. Výměna probíhá vždy tak, aby se nestalo, že bude váš byt či dům přes noc bez oken.

Jak probíhají práce v den výměny oken?

V den montáže přijede náš montážní tým a nákladní vůz s okny. Jedná se obvykle o 2-3 pracovníky. Ti se kompletně postarají o vše. Od vyložení oken, přes vybourání a montáž nových oken. Pokud jste si objednali také likvidaci starých oken a zednické zapravení nových oken, zajistí i tyto práce.

Jak se připravit na výměnu oken?

Před okny by měl být asi jeden metr volného prostoru. Odstraňte z okolí oken a přístupových cest vše, co by bránilo přístupu nebo komplikovalo manipulaci. Koberce a podlahy na přístupových cestách zakryjte ideálně kartónem. Ochraňte nábytek a další interiérové vybavení před prachem. Při výměně oken je potřeba počítat se zvýšenou prašností. Nábytek překryjte fólií tak, jak byste to dělali třeba při malování.

Co se starými okny?

Nechcete-li se starými okny zabývat, objednejte si jejich ekologickou likvidaci, která musí být součástí smlouvy. Montážníci stará okna odvezou. V případě, že chcete stará okna zachovat, domluvte se na tom předem s konzultantem i montážníky. Demontáž stávajícího rámu je náročná práce, která někdy vyžaduje i hrubou sílu. Provádíme ji velmi opatrně, ale u starších omítek může dojít k poškození, a to platí i o tapetách.

Jak probíhá montáž oken?

Naši pracovníci připraví otvor po starých oknech k osazení oken nových. Je možné, že budou provádět drobné zednické práce, ale odstraní po sobě hurné nečistoty. Přečtěte si náš článek o tom, proč montáž oken nepodcenit a svěřit ji profesionálům. Montážníci VEKRA nová okna osadí a ošetří pipojovací spáru tak, aby byla zajištěna maximální tepelná izolace. 

Jak probíhá instalace doplňků a zednické začištění?

Pokud je součástí smlouvy i zednické zapravení a montáž doplňků jako jsou vnitřní a venkovní parapetysítě do oken a stínění, montážníci práce provedeou. Mytí oken provádějte až bude ostění oken suché. Nátěr interiérovou barvou doporučujeme provést až po úplném vyschnutí za 2 až 3 dny.

Jak probíhá předání oken a dveří?

Po provedení všech prací objednaných ve smlouvě vás montážníci seznámí se základním ovládáním a údržbou oken a dveří. Pak podepisujete předávací protokol. Do něj můžete vyjádřit své připomínky k produktům a službám. Přejeme krásné dny s vašimi novými okny VEKRA.

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.