Proč zvolit profesionální montáž oken a dveří | VEKRA

IMG_8698Montáž oken a dveří je stejně důležitá jako okno

Pokud si necháte od nás okno i odborně namontovat zajistíte si automaticky prodlouženou záruku a ještě ušetříte na DPH.

Podrobný popis toho, jak vše probíhá najdete v sekci Servis a služby. Rádi vám vše také osobně vysvětlíme a připravíme vám zdarma projekt na míru.

Dříve než podepíšete smlouvu na dodávku oken a dveří, dobře si zkontrolujte také to, zda jste si objednali také všechny služby, které jste chtěli. Předejdete tak případným nepříjemným překvapením při přejímání nových oken.


Naše zkušenosti ukazují, že právě služby jsou položka, díky které se naše a konkurenční nabídky nejvíce liší. Od VEKRY dostanete vždy férovou nabídku - a především - se všemi položkami, které jste poptali.


IMG_8667 IMG_8744Služby jsou rozděleny, protože při zabudovávání oken do novostavby jsou na výslednou práci jiné požadavky než při rekonstrukci:

  • vybourání starých oken (jen u rekonstrukce)
  • likvidace starých oken (jen u rekonstrukce)
  • montáž oken (rekonstrukce i novostavba)
  • zednické začištění ostění (rekonstrukce, u novostaveb to stavebník řeší až ve fázi omítek)

Pokud objednáváte výměnu oken a chcete mít při předávání také zednicky upravené ostění, musíte si tuto službu objednat. Jinak budou okna pouze namontována, tedy osazena do ostění, utěsněna připojovací spára a okna budou seřízena.

Montáž oken má zásadní význam pro jejich bezvadnou funkčnost a dlouhodobou životnost. Okno musí být k ostění stavby napojeno tak, aby nedocházelo k zatékání dešťové vody do okolí okna, případně promrzání připojovací spáry. Zdaleka nejde jen o to, aby bylo okno správně osazeno do roviny.

Kotvení okna do stěny závisí na typu stavby. Bezpečné ukotvení okna do ostění zajišťují masivní kovové šrouby, v případě předsazené montáže oken speciální kotvicí systém. Pro dokonalé utěsnění spáry mezi oknem a ostěním se doporučuje, a norma to i ukládá, spáru vyplněnou PUR pěnou zajistit také kvalitním těsnícím systémem k ochraně připojovací spáry tzv. uzávěry připojovací spáry.

Uzávěr připojovací spáry chrání spáru před negativními vlivy vyplývajícími z průniku vlhkosti, vodních par a negativním vlivem UV záření. Díky trvalé roztažnosti dokáže těsnící systém vyrovnávat také pohyb spáry a tak ji účinně chránit před vznikem trhlin, které vznikají ať již pohybem stavby nebo rozpínavostí oken vlivem teplotních změn. Použité těsnící systémy zajišťují přirozené a homogenní spojení okna s domem. Toto spojení trvale chrání spáru před vlivy, které zhoršují její izolační vlastnosti, a to jak z hlediska vlhkosti tak prostupu tepla.

Nezávazně poptejte

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Poradce

Kdo vás bude obsluhovat

Rezervace návštěvy

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.