Za jak dlouho můžete mít nová okna | VEKRA
"Potřebuji mít okna co nejdříve, nejlépe hned" - častý požadavek zákazníků, kteří si neuvědomují, že nákup skladových oken může přinést více problémů a zklamání než užitku. Vyplatí se nepodlehnout neodolatelné nabídce typu: "vybraná okna vám přijdou zítra zásilkovou službou" - lákavé, ale budete vědět,  jak okna zabudovat, co když nesednou do otvorů, jak budete uplatňovat záruku, je znám původ oken atd.?  Vzniklé problémy mohou brzy eliminovat radost z rychlé dodávky. 


Proč si pořídit okna na míru?

 • budou rozměrově odpovídat přesně stavbě, vyhnete se dodatečnému vybourávání nebo dozdívání otvorů
 • i okna v novostavbě konzultanti VEKRA zaměřují, objednat si okna podle rozměrů v projektu není dobrý nápad, VEKRA to nedělá a nedoporučuje
 • "standardní paneláková okna" vyrábíme také na míru podle přesného zaměření otvoru
 • sami si rozhodnete, jaké mají mít okna parametry - prostup tepla, zvukově izolační a bezpečnostní požadavky
 • okna a dveře budou dodány i s odpovídajícími doplňky na míru
 • pokud si objednáte i montáž a zednické zapravení, VEKRA poskytne delší záruku
 • kvalita oken je převážně skryta uvnitř profilu, co jste koupili zjistíte většinou až po několika letech používání
 • vyplatí se proto znát skutečný původ oken, budete tak mít možnost, obrátit se kvůli servisu přímo na výrobce.
Termín montáže je v průměru 4-6 týdnů od úhrady zálohy. Konkrétní doba záleží mj. na zvoleném materiálu. Nestandardní požadavky, nadrozměrné prvky nebo atypické tvary mohou mít dodací dobu delší. Informaci o termínu dodání by vám sdělil pro vaši konkrétní poptávku technik, se kterým byste řešil cenovou nabídku.

Pro orientační nabídku nám stačí zaslat projekt novostavby, u rekonstrukce orientačně zaměřit okna, která chcete vyměnit. Jak dlouho trvá dodání oken a dveří na míru a proč?

 • montáž obvykle proběhne 4-6 týdnů od uhrazení zálohy
 • dodávka vchodových dveří a prvků nestandardních tvarů může být delší
 • termín dodání záleží zejména na materiálu, nestandardních tvarech oken, typu zasklení, doplňcích
 • ​hliníkové výrobky v barvách RAL necháváme vyrábět přímo u dodavatele profilů, zásadně nic "nelakujeme na koleně", aby výsledek byl dokonalý

4B_PLAST_Kovani

TIPY:

Pokud budete potřebovat nová okna, naplánujte si, kdy zhruba budete chtít provést montáž a okna poptejte ideálně s předstihem alespoň 2-3 měsíců. Budete mít čas důkladně si vybrat dodavatele, promyslet vše, co budete požadovat a co by měla okna splňovat.

U novostaveb můžete poptávku zadat jakmile máte v ruce projekt svého domu. Budete mít čas na výběr i doladění poptávaných prvků a otvory pak konzultant zaměří až na to bude stavba připravená.

NAVÍC naši zkušení konzultanti často dokáží odhalit nedostatky v projektu či na stavbě pokud jde o okna, dveře a stínění.


Jak se plánuje konkrétní termín montáže u VEKRY?

 • po zaplacení zálohy se ozve pracovník plánování montáží

 • se zákazníkem se dohodnou na přesném termínu, vždy se snažíme vyjít vstříc požadavkům

 • pokud je třeba řešit pro montáž např. zábor pozemku pro manipulační techniku, řeší se toto individuální dohodou

PetrCERVIK.jpg"Pro každý prvek vždy speciálně objednáváme izolační zasklení nebo dveřní výplň na míru. Variabilita nabídky je tak široká, že nelze udržovat skladové zásoby speciálních doplňků a příslušenství. VEKRA nevyrábí okna a dveře na sklad, proto je každý výrobek VEKRA unikátem," říká Petr Červík výrobní ředitel.

Kdy je nejlepší si objednat okna, aby je měl zákazník co nejdříve? "Především je nutné objednat si okna s předstihem. Zákazník musí počítat s tím, že nějaký čas zabere příprava a finalizace smlouvy, i když tento čas je v jeho rukou, a pak samozřejmě výroba. Honění na poslední chvíli rozhodně není dobré, zejména jde-li o složitější prvky, sestavy nebo speciální požadavky," doplňuje Petr Červík a dodává, "nejvíce práce ve výrobě máme na přelomu jara a léta a pak tradičně v říjnu a listopadu, kdy lidé chtějí stihnout montáž ještě před Vánoci."

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.