Co je součinitel prostupu tepla oknem | VEKRA
Srovnávejte vždy odpovídající hodnoty prostupu tepla

Srovnávejte vždy odpovídající hodnoty prostupu tepla

Prostup tepla celým oknem je dán hodnotou zasklení a profilu

Jde o množství tepla, které projde oknem (Uw) nebo dveřmi (Ud). Jednotkou je W/m2K. Čím je hodnota menší, tím prvek udrží v interiéru více tepla.
Prostup tepla celým oknem (Uw) je dán prostupem tepla rámem (Uf) a zasklení (Ug). U prostupu tepla dveřmi jde o vlastnosti profilu a dveřní výplně.

Při porovnávání vlastností tak srovnávejte vždy odpovídající hodnoty prostupu tepla celým oknem (Uw) nebo dveřmi (Ud). 

Hodnota prostupu tepla oknem se stanovuje výpočtem, nebo měřením v akreditované laboratoři. Program Nová zelená úsporám vyžaduje výhradně hodnoty stanovené výpočtem na vzorovém prvku. Informace o hodnotě najdete vždy v tzv. CE štítku nebo Prohlášení o vlastnostech oken a dveří VEKRA

Hodnota prostupu tepla zasklením (Ug) bývá nižší tedy výrazně lepší, než hodnota prostupu tepla celým oknem, ALE neříká nic o kvalitách celého okna. Proto je tak důležité porovnávat opravdu srovnatelné hodnoty. Nejpřísnější parametry musí splnit okna do pasivních domů, kde by hodnoty prostupu tepla celým oknem neměly překročit hodnotu Uw = 0,8 W/m2K. 
Zdroj AGC

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.