Posuvná okna

Horizontálně posuvná okna (do boku posuvná okna) jsou vhodná mj. tam, kde je nedostatečný prostor pro otevírání křídla dovnitř nebo je určeno pro speciální účely. Kování těchto oken umožňuje odsunutí křídla před přilehlé fixní zasklení. Posuv probíhá tak, že křídlo okna nejdříve vyklopí, pak se vysune z rámu, následně lze s křídlem jednoduše a lehce odjet po vodících kolejnicích v horní a dolní části před přilehlé fixní zasklení.

Horizontálně posuvná okna vyrábíme ve dvou variantách jako – spřažené a nespřažené. U nespřaženého mechanizmu se otočením kliky okno vyklopí a tahem za kliku se odsune od fixního okna, aby bylo možné křídlo posunout do boku. Spřažený mechanizmus je uživatelsky příjemnější. Otočením kliky do první polohy se okno vyklopí, otočením do druhé polohy se odsune od fixního okna a tažením se pak okno lehce předsune před fixní část.

Svislá posuvná okna (nahoru výsuvná okna) se v našich zemích používají jen výjimečně a vyrábí se zejména pro trh v USA či Anglii. Tato okna naše společnost nevyrábí

Neváhejte nás kontaktovat na obchodních zastoupeních Vekra okna, kde Vám naši odborní konzultanti rádi poradí jak řešit třeba právě posuvná okna. Pokud máte již konkrétnější představu, tak stačí nezávazně vyplnit poptávkový formulář a Vekra Okna pro Vás připraví do 48 hodin cenovou nabídku.

Naše realizace