Okenní křídlo

Otvíravá, sklopná či posuvná část oken a dveří, ve které je fixováno zasklení.

Otevíravé křídlo okna VEKRAPo obvodu okenního křídla je umístěno celoobvodové kování tedy táhla, čepy a z interiérové strany pak okenní klička. Při zavření a otočení kličkou se čepy fixují do uzamykacích bodů, které jsou jako protikusy umístěny na okenním rámu.

Posuvné křídlo balkonových dveří VEKRAOkenní křídlo je podle osazených prvků kování buď otvíravé, sklopené, sklopně-otvíravé, sklopné nebo horizontálně posuvné ve variantách odstavně posuvné (PSK Portal) a zdvižně posuvné (HS Portal). Velikost a hmotnost okenního křídla je omezena podle typu materiálu tzv. limitními rozměry. Ty zaručují, že vyrobené okno bude dlouho a dobře funkční. V případě velkých prosklených ploch u zasklení trojsklem mohou totiž hmotnosti křídel dosahovat až 300 či 400 kg.

Profilový systém křídel, podobně jako rámů je u plastových a hliníkových oken rozdělen na tepelně izolační komory. Stavební hloubka křídla nemusí být shodná se stavební hloubkou okenních rámů.

Okapnice u dřevěných oken VEKRAU dřevěných oken je křídlo opatřeno izolovanou hliníkovou okapnicí, která chrání nejcitlivější místa oken z hlediska namáhání povětrností, v dolní části se křídlo dotýká rámové okapnice, která je u oken VEKRA opatřena přídavným pryžovým těsněním.

Křídla dřevohliníkových oken jsou opatřena designovým hliníkovým opláštěním hranatým nebo oblým, výjimkou je profil AluDesign Integral, kde je okenní křídlo skryto pod hliníkovým opláštěním a z exteriérové stany v zavřeném stavu není křídlo vůbec vidět.

 

Naše realizace