Barvy a nátěry na dřevěná okna | VEKRA

Barevné tónování dřevěných oken:

  • možnosti se liší podle použité dřevin, nejširší nabídka je u smrku a borovice
  • barevný základ sjednotí vzhled oken
  • zároveň zachová dojem přírodní struktury a kresby dřeva
  • lze vyrobit také dřevěná okna s různou barevností exteriér / interiér nebo rám / křídlo
  • je možné vyrobit i okna v libovolném odstínu RAL
_DSC5648-HDR.jpg

Barvy dřevohliníkových oken:

  • lze tónovat do stejné barevnosti jako dřevěná okna
  • pro smrk navíc lze i speciální interiérové olejové barvy v atraktivních odstínech

Moderní jsou v současnosti transparentní lazury, které chrání a zároveň podtrhují ryze přírodní vzhled dřeva.

Proč se nanášení na dřevěná okna barvy?

Nanášení barevného základu je po hloubkové impregnaci druhý krok povrchové úpravy dřevěných a dřevohliníkových oken. Důvodem je jak ochrana dřeva a určité sjednocení jeho vhledu, tak designové požadavky. Barvy na dřevěná okna lze kombinovat v odlišných odstínech rámů a křídel nebo v různých odstínech z interiéru a exteriéru. Různé dřeviny ale poskytují různé možnosti tónování. Například přirozeně načervenalé tropické meranti nelze tónovat do světlých odstínů. Pokud chcete bílá dřevěná okna je vhodné volit smrk, který ani po dlouhé době nemění odstín překryvné barevné vrstvy atd. Na dřevěných oknech od VEKRY nenajdete na pohledových stěnách suky, které by kazily dojem. Je ale třeba počítat s tím, že dřevo je přírodní materiál, jednotlivé jeho vrstvy mají různou nasákavost a také odlišnosti v kresbě, které nepřekryje ani vrstva např. RAL barvy. Při pohledu z blízka je vždy patrný přírodní reliéf a kresba dřeva. Pokud chcete mít například zcela hladká šedá okna je vhodnější volit hliníková okna, která zajistí požadovaný vzhled. Čím natírat dřevěná okna? - špatná otázka Moderní dřevěná okna mají vícevrstvou povrchovou úpravu, která je především chrání před působením povětrnosti. Při pořízení dřevěných oken je třeba počítat s tím, že o povrch dřevěných oken je třeba pečovat, a to pomocí speciálních balzámů na dřevo, které vám dodáme. Při doporučené údržbě vydrží dřevěná okna VEKRA bez nutnosti obnovy lazury 7 až 10 let, záleží především na povětrnostních podmínkách ve kterých slouží. Pokud zjistíte, že je povrch dřevěných oken poškozený nebo okna by potřebovala "přetřít" povrch.

Doporučujeme objednat odborný servis. Laickým zásahem a použitím nevhodných přípravků byste okna mohli nevratně poškodit. 

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.