Dřevěná okna s trojsklem | VEKRA
DRV_OKNO_IV-94-EVO-ZAKLAD.jpgPoužití dřevěných oken s trojsklem nemá prakticky žádná omezení z hlediska toho, kde mohou sloužit, protože disponují výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a při jednoduché údržbě si dlouho udrží pěkný vzhled a výborné vlastnosti.

V nabídce VEKRA jsou tři základní profilové systémy dřevěných oken VEKRA NATURA, a to ve stavebních hloubkách 68, 78 a 94 mm. V provedení dřevěných oken s trojsklem nelze vyrobit profilový systém VEKRA NATURA 68 se stavební hloubkou 68 mm, a to kvůli malé stavební hloubce. Izolační trojsklo pak má již příliš velkou tloušťku a neumožňuje z bezpečnostních důvodů zasazení do profilu 68 mm dostatečně bezpečně tak, aby zasklívací lišty zasklení udržely. V systémech 78 a 94 mm však trojsklo lze zasklít bez problémů.

Mezi profilovými systémy VEKRA NATURA je tak nejžádanějším profilem NATURA 78, která lze v provedení dřevěných oken s trojsklem bez problémů vyrobit. VEKRA nabízí pro dřevěná okna s trojsklem dva typy izolačního trojskla, a to s prostupem tepla Ug = 0,5 a 0,6. Dřevěná okna s trojskelm NATURA 78 při použití zasklení Ug = 0,5 tak vyhoví i požadavkům na okna pro pasivní domy. Při výběru trojskel je vedle prostupu tepla třeba také zhodnotit faktory, které charakterizují prostup světla a tepla do interiéru. Světelná propustnost udává kolik % světla do interiéru projde. Dřevěná okna s trojsklem zasklená trojsklem s příli nízkou světelnou propustností způsobují, že je třeba v místnostech více svítit.

Dalším parametrem, který je dobré si zjistit je solární faktor (g). Ten udává kolik % světelné energie projde o interiéru a je tak využito k jeho ohřevu, to je důležité zejména v období jara a podzimu, kdy to i výrazně může omezit nutnost přitápění. Oba uvedené faktory ovlivňuje zejména tloušťka pokovené vrstvy na sklech.  

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.