Dvoukřídlá okna pro rodinný dům
Dělení oken je otázkou estetickou i praktickou

Dělení oken je otázkou estetickou i praktickou

Zvažte jaký prostor zaberou okenní křídla v interiéru při větrání.

Dvoukřídlá okna jsou v rodinných domech zcela běžná. U  rekonstrukcí je obvykle žádoucí dodržet vzhled fasády budovy, proto je důležité zachovat i členění oken. U novostaveb pak záleží výběr na posouzení projektantem a jeho dohody se stavebníkem. Dělení dvoukřídlých oken může být symetrické nebo asymetrické, a to v závislosti na velikost otvoru.

Při návrhu dělení dvoukřídlých nebo i vícekřídlých oken je třeba vycházet také z toho, jak budou zasahovat jednotlivá křídla do interiéru při větrání. Stavebníci často upřednostňují dělená okna z estetických důvodů. Přesvědčivá je i možnost jejich otvírky pro praktické využití při větrání, mytí a údržbě.

Na co dát pozor při výběru dvoukřídlého okna

Při výběru dvoukřídlých oken, a to zejména u oken menších rozměrů, je nutné vyřešit, zda půjde o okno se sloupkem (bude mít dvě kliky) nebo se stulpem (s jednou klikou). Při otevření obou křídel je uprostřed vidět buď sloupek, nebo je prostor zcela volný. Pokud to velikost okna umožňuje, pak je okno se stulpem i subtilnější z hlediska šířky dělícího sloupku.

Dvoukřídlé okno se stulpem má pouze jednu kliku a křídlo, na kterém je umístěna, lze otevřít na ventilaci. Druhé křídlo se pak otevírá pomocí páčky skryté v profilu. Tato okna mohou být vyrobena z různých materiálů. Kromě plastových dvoukřídlých oken najdete v naší nabídce také okna ze dřeva, hliníku nebo dřevohliníku. Každý materiál má své specifické výhody, a proto je důležité vybrat takový, který vyhovuje vašim potřebám.

Plastová dvoukřídlá okna, barva ořech

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.