Výměna oken v paneláku | VEKRA

Každé okno je unikátní a platí to i u panelákových oken

Paneláková okna je obecné označení pro okna používaný v panelových domech stavěných v druhé polovině minulého století. Nejčastěji se jimi myslí okna tzv. rekord tedy zdvojená, kdy jsou dvě části okenního křídla osazené jednoduchým sklen spojena šrouby. Mezi skleněnými tabulemi byly často umístěny žaluzie. Tento typ oken byl často spojen do sestav více oken s balkónovými dveřmi či tzv. meziokenními vložkami.

bytovka-Volary

Proč zaměřujeme každé okno samostatně?

I když výstavba panelových domů vycházela z prefabrikátů s určitými velikostmi stavebních otvorů svádí to k představě, že při výměně těchto oken je může nahradit okno jednotné velikosti. Tak tomu ale není. Při výměně oken v panelových domech se provádíme zaměření jednotlivých otvorů. Meziokenní vložky jsou nahrazeny výplní s výbornými tepelně izolačními vlastnosti nebo vyzděním.

Pokud si koupíte skladová okna, riskujete, že se do otvoru přesně nevejdou. Dozdívání nebo bourání je velmi nepříjemné a u paneláků prakticky nemožné. 

Plastová okna - ideální volba pro paneláky

Jako paneláková okna jsou lidově označována okna plastová, která jsou nejvíce využívána právě v panelových domech, nejčastěji v bílé barvě. Plastová okna se vyznačují vysokou pevností a stálostí povrchové úpravy, odolností proti stárnutí, dokonalou funkčností a nejvyšší kvalitou. VEKRA vyrábí plastová okna v několika profilových řadách osazená izolačním dvojsklem nebo trojsklem.

Jako paneláková okna je možné použít všechny typy plastových oken, které VEKRA vyrábí. Nejčastější volbou jsou okna VEKRA Prima, a to v zasklení dvoj nebo trojsklem. Trojsklo doporučujeme zejména ve vyšších patrech panelových domů, kde jsou okna silně namáhána povětrností. Jinak dobře poslouží i dvojsklo. Pokud se domy nacházejí např. v blízkosti hlučných křižovatek nebo v okolí magistrál je vhodné uvazovat o protihlukovém zasklení. Doporučujeme poradit se s odborníky, protože platí, že celý dům nemusí být nutně osazen např. jedním typem zasklení. Okna by měla být volena v závislosti na podmínkách, ve kterých budou sloužit.

 

Výměna oken v paneláku

  • jednoduchý a poměrně rychlá proces, který máme nacvičený na desítkách tisíc realizací po celé ČR
  • nemusíte se bát, že zůstanete v noci bez oken
  • stačí metr volného prostoru před okny
  • pomůžete obyvatelům, kteří mají sami nemohou odsunout nábytek
  • při realizaci celého domu vždy zpracováváme plán výměny, každý byt přesně ví, kdy se budou okna vyměňovat
  • nabízíme mnoho individuálních doplňků, žaluzií, sítí, parapetů atd.
  • pracujeme šetrně, ohleduplně, sami si pokryjeme přístupové cesty k oknu
  • samozřejmostí je hrubý úklid suti
Z výměny oken v paneláku nemusíte mít obavy. Rozhodně doporučujeme výměnu starých panelákových oken za nová například kvalitní plastová okna s trojskly, investice do repasování starých oken by se nemusela vyplatit.  

Rádi vám poradíme

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.