Parotěsné provedení připojovací spáry | VEKRA
Připojovací spára tvoří prostor mezi rámem výplně otvorů a stavební konstrukcí. Jsou na ni kladeny mnohé požadavky, zejména tepelně izolační vlastnosti, nulová průvzdušnost, zatékavost a kondenzace vodní páry, umožnění vzájemné dilatace, akustické vlastnosti a přenos zatížení z výplně otvorů do stavební konstrukce.

VEKRA-montaz-uprava_Moment-3.jpg

Vlastnosti připojovací spáry musí být zajištěny po dobu životnosti konstrukce. Základem vysoké kvality montáže oken je již ve fázi přípravy pečlivě zvážit nejvhodnější systém utěsnění připojovací spáry a volba správné kombinace těsnících materiálů. Kondenzace vodní páry v tepelné izolaci připojovací spáry musí být nulová. Zvýšená vlhkost materiálu vede ke zhoršení tepelně izolačních vlastností, které se může v interiéru projevit snížením nejnižší povrchové teploty (kondenzace vodní páry či růst plísní ve styku výplně otvorů a stavební konstrukce).

Tomu lze zabránit použitím parotěsného uzavření připojovací spáry, což znamená zabránění prostupu vzdušné vlhkosti z interiéru do připojovací spáry parotěsnou zábranou a uzavření paropropustnou membránou v exteriéru.
 
MVI_1820_Moment.jpg

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.