Plastová okna pro pasivní domy | VEKRA

Okna jsou z hlediska úniků tepla nejslabším článkem stavební konstrukce. U pasivních domů, které mají náročná kritéria na úspory energie, okna musí perfektně těsnit a být i "slunečním radiátorem". Ten, kdo nechce řešit údržbu dřevěných oken může zvolit plastová okna na míru, která vychází vstříc nejpřísnějším kritériím. Pasivní dům vyžaduje individuální přístup od odborného projektu až po precizní realizaci. 

classic,-zlaty-dub-Kuncice-pod-Ondrejnikem-739-11.jpg

Požadavky na tepelnou izolaci oken by měly být vždy specifikovány již ve stavebním projektu. Venkovní stínění se stává nedílnou součástí pasivních domů, a to zejména z důvodů účinné ochrany před přehříváním v létě. To vede k úspoře energie za klimatizaci. Výběr oken a stínění řešte jak s projektantem, tak s odborníkem na okna, je to účinná prevence před chybami.

U oken pro pasivní dům se zaměřte na následující:

  • zvažte orientaci místností v domě podle světových stran, promyslete i velikost oken,
  • poraďte se o použití dveří či posuvných systémů do zahrady a pozornost věnujte i řešení v oblasti prahů,
  • vyberte vhodný typ profilového systému - pro prostup tepla celým oknem u pasivních domů  Uw musí být menší než 0,8W/m2K
  • pečlivě vybírejte zasklení - celková tepelná bilance domu počítá i se solárními zisky, pro pasivní domy jsou určena speciální solární trojskla s lepšími parametry solárního faktoru g,
  • vyberte vhodné venkovní stínění, které chrání interiér před přehříváním v létě,
  • mimořádnou pozornost věnujte montáži oken a dveří. Výběr správného typu montáže a ošetření připojovací spáry konzultujte se svým projektantem i odborníky od výrobce oken.

V pasivních domech se nemusí větrat okny, ale výměnu vzduchu zajišťuje strojní větrání s rekuperací vzduchu. Nežádoucí je průnik studeného vzduchu, kondenzace vlhkosti nebo vznik tepelných mostů. Projekt musí proto dobře řešit každý detail. Nejde jen o to, jak pasivní dům obstojí v nezbytném testu vzduchotěsnosti, ale hraje se o kvalitu budoucího bydlení.

Ať už si zvolíte plastová okna pro pasivní dům nebo dáte přednost tradičnímu dřevu, je nezbytná konzultace s odborníky a projektantem. 

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.