Vstupní plastové dveře | VEKRA
2.jpgVchodové plastové dveře patří mezi velmi rozšířené řešení vchodu do domu. Hodí se jak pro rekonstrukce, tak pro novostavby. Oblíbené jsou vchododé plastové dveře zejména díky optimálnímu poměru cena a kvalita. V kombinaci s plastovými okny jsou vchodové plastové dveře řešením otvorových výplní, kde není třeba starat se o údržbu a péči o povrch. K nabízeným typům plastových oken je vždy nabízen také vhodný typ vchodových plastových dveří, stavební hloubka vchodových plastových dveří tak koresponduje se stavební hloubkou plastových oken.

Konstrukce vchodových plastových dveří je velmi podobná jako konstrukce plastových oken. Základem vchodových plastových dveří je vícekomorový plastový rám, který je opatřen kvalitní pozinkovanou ocelovou výztuhou. Výztuha rámů a křídel vchodových plastových dveří je mimořádně důležitá, protože vchodové plastové dveře jsou z hlediska funkčnosti poměrně namáhány a mohou být vystaveny i nešetrnému chování, proto je třeba zabezpečit, aby vchodové plastové dveře měly dostatečnou tvarovou stabilitu. V rámu vchodových plastových dveří je proto pozinkovaná ocelová výztuha uzavřená s tloušťkou 3 mm, která tvarovou stabilitu zajišťuje. Rám vchodových plastových dveří pak může být osazen, podobně jako je tomu u plastových oken zasklením - dvojsklem či trojsklem, nebo osazen tepelně izolační výplní. V tomto případě jde o plastové desky, které jsou v meziprostoru vyplněny izolačním materiálem. Velmi populární jsou ozdobné plastové výplně vchodových plastových dveří.

Classic_bila_Partyzanska-1080_CeskaLipa-(2).jpgV nabídce je několik desítek designových výplní, kde jsou vhodně a zajímavě kombinovány kazety, zasklení, odobné vitráže a další designové prvky. Samozřejmostí je, vchodové plastové dveře jsou nabízeny ve stejných odstínech barevných folií a dekorů dřeva jako jsou plastová okna. Vždy je tedy možné vybrat si přesně kombinaci podle individuálního vkusu. Vchodové plastové dveře dokáží poskytnou výbornou ochranu domova před vlhkostí, větrem, hlukem i prachem. Hlavní ochranu zajišťuje pryžové těsnění osazené po celém obvodu dveří. Kartáček v prahové části zabraňuje průniku sněhu i prachu.

V dolní části jsou dveře osazeny kvalitním hliníkovým prahem s přerušeným tepelným mostem, na prahem z venkovní strany je pak osazena okapnice esteticky sladěná s dveřmi, která zajišťuje ochranu před stékající vodou. Standardně jsou vchodové plastové dveře osazeny tříbodobým bezpečnostním zámkem, seřiditelným kováním a bezúdržbovými panty.

Vchodové plastové dveře je možné osadit také překryvnou hliníkovou výplní. Z venkovní strany jsou tak vchodové plastové dveře pokryty hliníkovou deskou tloušťky 2 mm. Vchodové plastové dveře tak získají lepší technické vlastnosti a především se zlepší jejich tvarová stabilita a odolnost proti případnému poškození. Na výběr je opět z široké nabídky designových výplní a škály folií v dřevodekoru a dalších barvách pro ideání kombinaci s plastovými okny.

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.