Bezpečnostní prvky

Bezpečnostní prvky zahrnují zejména díly standardní a doplňkové, kterými je možné vybavit celoobvodové kování oken, dále typ použitého zasklení  a případně také elektronickou ochranu oken a dveří. Uzavírací body v okenním kování VEKRAOkna VEKRA jsou již ve standardu vybavena 3 uzavíracími body na okenním rámu, do kterých zapadnou speciální rolničkové čepy. Výrazně se tak znesnadní případné snahy o vypáčení oken.

Již při výběru oken je dobré zamyslet se nad tím, co od nových oken požadujete z hlediska bezpečnosti, poradit se s odborným konzultantem a případně znát i požadavky vaší pojišťovny.

Mechanickými bezpečnostními prvky jsou uzavírací body celoobvodového kování okna, bezpečnostní uzamykací klička, které svoji konstrukcí zvyšují odpor proti vypáčení křídla oken z rámu. Ochranu proti odvrtání je prvek na úrovní okenní kliky, který brání otevření okna odvrtáním kliky. Bezpečnostní lepené sklo, má v okenní tabuli nalepenou speciální fólii, která zabraňuje roztříštění skla na kousky a jeho vypadnutí z křídla po nárazu.

Bezpečnost dětí zvýší tzv. klička s dětskou pojistkou, která brání manipulaci s oknem především menších dětí. Použít lze také klasickou zamykací kličku.

 Ovládání čipem  Ovládání otiskem prstů  Ovládání kódem  Schema ovládání dveří

Trend v současné době jsou elektromagnetické prvky ochrany, které mohou být již z výroby osazeny do kování a pak pouze napojeny na systém ochrany domu. Pokud promyslíte své požadavky již při pořizování oken ušetříte čas i peníze a můžete také předejít poškození oken dodatečnou montáží těchto prvků. Poraďte se s odborníky, jak ochránit okna a dveře vašeho domu.

 

Naše realizace