Zabezpečení oken bezpečnostními prkvy | VEKRA
Bezpečnostní prvky zahrnují zejména díly standardní a doplňkové, kterými je možné vybavit celoobvodové kování oken, dále typ použitého zasklení  a případně také elektronickou ochranu oken a dveří. Uzavírací body v okenním kování VEKRAOkna VEKRA jsou již ve standardu vybavena 3 uzavíracími body na okenním rámu, do kterých zapadnou speciální rolničkové čepy. Výrazně se tak znesnadní případné snahy o vypáčení oken. Již při výběru oken je dobré zamyslet se nad tím, co od nových oken požadujete z hlediska bezpečnosti, poradit se s odborným konzultantem a případně znát i požadavky vaší pojišťovny.

Mechanickými bezpečnostními prvky jsou uzavírací body celoobvodového kování okna, bezpečnostní uzamykací klička, které svoji konstrukcí zvyšují odpor proti vypáčení křídla oken z rámu. Ochranu proti odvrtání je prvek na úrovní okenní kliky, který brání otevření okna odvrtáním kliky. Bezpečnostní lepené sklo, má v okenní tabuli nalepenou speciální fólii, která zabraňuje roztříštění skla na kousky a jeho vypadnutí z křídla po nárazu. Bezpečnost dětí zvýší tzv. klička s dětskou pojistkou, která brání manipulaci s oknem především menších dětí. Použít lze také klasickou zamykací kličku.
 CLANEK-2-cidlo-uzavreneho-kridla  CLANEK-2-ctecka-otisku-prstu  CLANEK-2-Otevirani-dveri  CLANEK-2-schema-ovladani-cipem
Trend v současné době jsou elektromagnetické prvky ochrany, které mohou být již z výroby osazeny do kování a pak pouze napojeny na systém ochrany domu. Pokud promyslíte své požadavky již při pořizování oken ušetříte čas i peníze a můžete také předejít poškození oken dodatečnou montáží těchto prvků. Poraďte se s odborníky, jak ochránit okna a dveře vašeho domu.  

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.