Falcové a bezfalcové dveře | VEKRA
Rozdíl mezi dveřmi s falcem a bez je především otázkou designu. V interiérech sice převládají falcové dveře, v moderních stavbách se ale bezfalcové dveře uplatňují stále častěji.

 

Falcové dveře

Říká se jim také polodrážkové. Na bocích a v horní části má dveřní křídlo profilovanou hranu, která naléhá na obložku. Pokud jsou dveře zavřené, křídlo je lehce předsazené před obložkovou zárubeň a spára mezi křídlem a obložkou je překryta. Bezespárové řešení, tedy překrytí mezery mezi křídlem a zárubní, může být z hlediska izolace výhodou.
 falcove-dvere.jpg
Hrana dveřního křídla má elegantní oblé provedení - tzv. postforming. Jde o velmi praktické a odolné zpracování, a to z pohledu údržby a běžného provozu domácnosti. Odolnost oblých hran dveří VEKRA podtrhuje fakt, že lamino je přetaženo v jednom kuse přes dveřní hrany. Není tam slepení, které by mohlo narušit vzhled a bylo rizikem z hlediska odolnosti.
 
Dnes se jedná o klasický a nejčastější typ dveří v interiéru. Určitou designovou slabinou mohou být viditelné dveřní panty.
 

Bezfalcové dveře

Vyznačují se elegantním vzhledem. Při zavření je dveřní křídlo v jedné rovině se zárubní. Ostré hrany bezfalcových dveří je předurčují k použití v moderních minimalistických interiérech. Provedení ostrých hran se vyznačuje vysokou kvalitou a odolností proti poškození a průniku vlhkosti do rámu dveří.
 bezfalcove-dvere.jpg
Dveře VEKRA v bezfalcovém provedení mají ve standardu skryté panty a vhodným doplňkem je zámek s magnetickou střelku. To představuje značnou designovou i funkční výhodu.
 
Bezfalcové dveře plně vyhovují požadavkům na moderní design a minimalistické řešení pro moderní interiér.
 
Naše interiérové dveře VEKRA nabízíme vždy v provedení s falcem i bez. Rezervujte si termín návštěvy našeho showroomu a vyberte si u nás své nové dveře do bytu.

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.