Co to jsou okenní příčky | VEKRA
KOMFORT_bila_Pavlin-Dvur-800_Ralsko_471-24_1Okenní příčky rozdělují zasklení na více částí. Uplatní se u rekonstrukcí, kde je třeba dodržet původní členění oken, i ve stylových stavbách. Okenní příčky dokáží zcela proměnit a oživit vzhled domu. Typy okenních příček:
  • meziskelní příčky - jsou umístěny uvnitř izolačního zasklení, dodávají se v několika velikostech. Barevnost buď ladí s barvami oken, v minulosti byly oblíbené také meziskelní okenní příčky ve zlatém odstínu.
  • nalepovací příčky - jsou z interiéru a exteriéru nalepeny na skle, ale zasklení pod mini není přerušeno. V místě, kde jsou nalepeny je v izolačním zasklení umístěn tzv. duplex v designu shodném s meziskenlím rámečkem, při pohledu zblízka není vidět dolní strana příčky s lepicí vrstvou, toto řešení přispívá k lepšímu estetickému dojmu z oken
Měli byste vědět - meziskelní a nalepovací příčky s duplexem zhoršují součinitel prostupu tepla oknem.
  • pevná příčka - realizuje se pomocí okenního sloupku nebo tzv. poutce. V místě příčky jsou fixovány dvě samostatná izolační zasklení
pricky Okenní příčky lze realizovat u plastových i dřevěných oken.

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.