Co to je okenní profil | VEKRA
Profilem označujeme konstrukci rámu a křídla okna. Řez dřevohliníkovým profilem okna VEKRABěžné materiály pro výrobu profil jsou z plastu, dřeva, hliníku a kombinace dřeva s hliníkovým opláštěním. Rozdíly mezi profily jsou zejména v rozměrech - především stavební hloubce, designu (oblý, hranatý, skryté křídlo). Liší se také účel profilu tj. použití pro systém rám / křídlo a dále např. sloupek, rohový či rozšiřovací profil. Samostatnou kapitolou jsou konstrukce pro posuvné systémy HS Portal, které jsou koncipovány jako samostatný profilový systém - tedy nevycházejí z běžných okenních profilů.
  • Profilové systémy plastových oken jsou dány stavební hloubkou, počtem komor, tloušťkou vnějších stěn, použitým typem výztuhy, systémem těsněním (dorazové/středové), případně do komor vloženou tepelnou izolací.
    • Podle síly pohledových stěn plastového profilu se profily rozdělují do kategorií. Nejsilnější profily tř. A mají sílu pohledových stěn 3mm (+/-0.2), na trhu v ČR jsou k dostání také tř. B 2.7mm, v zemích mimo ČR se mohou vyskytnout i profily tř. C, kde je síla pohledových stěn jen 2.5mm.
    • Plastové profily tř. A mají až o 25% větší pevnost svařovaných spojů, lepší je také odolnost proti vytržení vrutů
  • Profily dřevěných oken se liší použitou dřevinou, stavební hloubkou, systémem těsněním, případně použitými okapnicemi. Samostatná jsou špaletová okna tj. dvě okenní křídla spojená deštěním.
  • Dřevohliníková okna vycházejí z dřevěného profilu z exteriéru je na něm umístěno hliníkové opláštění. Stavební hloubka se uvádí včetně hliníkového opláštění.
  • U hliníkových oken je profil určen stavební hloubkou, počtem komor, typem přerušení tepelného mostu, případně vloženou tepelnou izolací.
Každý profil může mít tyto vlastnosti kombinované jinak, což vytváří produktovou rozmanitost.   

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.