Stavební hloubka okenního profilu

Označuje tloušťku okenního rámu v milimetrech.

Schema plastového profilu okna VEKRAStavební hloubka okenního profilu – spolu s vlastnostmi zasklení – rozhoduje o tepelné izolaci oken. Zpravidla platí, že produkty s větší stavební hloubkou mají lepší tepelněizolační vlastnosti (neplatí pro speciální konstrukce s přidanou tepelnou izolací). V současnosti je trendem pořizovat si okna s větší stavební hloubkou, případně osazené 3sklem.

Profil plastových oken je rozdělen na řezu komorami vyplněnými vzduchem případně přídavnou tepelnou izolací (např. profil VEKRA PREMIUM EVO). V současnosti jsou u plastových oken standardem profily se stavební hloubkou větší jak 70mm rozdělené alespoň na 5 komor. U větších stavebních hloubek plastových oken není pak již počet komor pro tepelnou izolaci důležitý, protože rozdělení na 5 či 6 komor prakticky nehraje roli.

Schema dřevěného profilu okna VEKRADřevěná okna se nabízejí v základní stavební hloubce 68 mm, tento profil ale nelze z bezpečnostních důvodů (příliš silné zasklení a úzká zasklívací lišta) zasklít izolačním 3sklem. Stavební hloubka dřevohliníkových oken je uváděna včetně hliníkového izolačního opláštění.

Kromě stavební hloubky jsou u profilových systémů také další důležité rozměry např. pohledová šířka (výška okenního rámu a křídla).

 

Naše realizace