Co je zasklívací lišta do oken | VEKRA
zaskl Okenní křídla jsou zasklena izolačními dvojskly nebo trojskly - zasklívací lišta zajišťuje fixaci zasklení v okenním profilu. Najdete ji vnitřní straně rámů oken i dveří, po jejím odstranění lze zasklení vyjmout. vlasim-2 Velikost zasklívací lišty vychází ze stavební hloubky profilu a tloušťky izolačního zasklení. Měli byste vědět:
  • při změně izolačního zasklení (záměna 2sklo za 3sklo apod.) je třeba použít z důvodů rozdílné tloušťky zasklení i novou zasklívací lištu odpovídající velikost
  • u některých plastových okenních profilů VEKRA je možnost oblé i hranaté varianty zasklívací lišty
  • dřevěný profil NATURA 68 je možné zasklít pouze izolačním dvojsklem z důvodů bezpečnosti tj. aby zasklívací lišta byla dostatečně široká a schopná zasklení bezpečně fixovat
  • u plastových oken jde většinou zasklívací lišta bez poškození vyndat a znovu použít (pokud je zachována tloušťka izolačního zasklení)
  • odstranění zasklívací lišty u dřevěných oken se většinou nejde bez poškození a nutnosti její výměnyDSCN3111Všechny dotazy vám odpoví odborný konzultant, se kterým budete řešit cenovou nabídku.
 

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.