Barvy a dekory plastových oken

Jaké barvy plastových oken jsou moderní?

  • šedé odstíny – konkrétně „antracitová šeď“ – je nejčastější volba pro novostavby
  • „zlatý dub“ je stálice mezi dřevodekory plastových oken
  • bílá plastová okna jsou častá zejména u rekonstrukcí starších domů a bytů

Volba dekoru plastových oken:

  • jednostranný dekor – barevná folie je nejčastěji z exteriérové strany, uvnitř jsou okna bílá
  • oboustranný dekor – barevná folie je jak z interiéru tak exteriéru
  • různé odstíny rámů a křídel – například tmavý rám a bílá křídla, používá se hlavně u rekonstrukcí, pokud je třeba zachovat původní ráz a styl domu

U jednostranných dekorů jsou folie nanášeny na bílý základový profil. Jde o cenově přijatelné provedení dekorů plastových oken. Oblíbená je tato varianta nejen kvůli příznivé ceně, bílá barva v interiéru je univerzální a vhodná prakticky do každého interiéru.

Základem u oboustranných dekorů plastových oken jsou barevně přizpůsobené profily, ale nemusí tomu tak být vždy. Dekor z obou stran lze nanést i na bílý základový profil. Je dobré vždy se informovat, jaký barevný základ budou okna mít. Při otevření oken je totiž barva základového profilu viditelná. Například u profilu VEKRA Prima lze použít pouze barevné folie na bílém profilu.

Dekory plastových oken si u VEKRY vybíráte podle reálného vzorníku barevných folií. Šedé odstíny věrně napodobují hliníková okna, dřevodekor je imitací dřevěných oken. Společné plastovým oknům v barevných dekorech je to, že povrch stačí umýt a nemusíte se zabývat například údržbou lazury, která je nezbytná u dřevěných oken.

Naše realizace