Barvy a dekory plastových oken | VEKRA

Jaké barvy plastových oken jsou moderní?

Plastová okna a HS Portál v barvě antracit
Plastová okna lze vyrobit v celé řadě atraktivních barev. Několik posledních let je hlavním hitem zejména u novostaveb plastové okno antracit, tedy tmavě šedý ostín antracitová šeď. K nim lidé volí také vchodové dveře antracit, případně garážová vrata tak, aby bylo vše barevně sladěné. Plastová okna antracit volí stavebníci často v jednostranném barevném provedení, tedy tmavě šedá folie je aplikována pouze z exteriérové strany, uvnitř jsou okna bílá, která je univerzální z hlediska stylu interiéru. Pokud jsou okna menší, pak je bílá barva uvnitř i vhodnější, protože v interiéru působí vzdušnějším dojmem.

Podobně jako okna je možné vyrobit také posuvné dveře antracit, případně jakýkoliv jiný dekor. U velkých prvků je obvyklý tmavý odstín oboustranný, protože připomíná hliník. Pířpadně je možné levnější plastová okna antracit kombinovat s posuvnými dveřmi antracit v hliníkovém provedení.

Plastové dveře prosklení IMAGINE
Vchodové dveře antracit jsou obvykle v oboustranném barevném provedení. Velmi oblíbené jsou celoprosklené vchodové dveře IMAGINE, které mají velkou variabilitu a výbornou tepelnou izolaci. K vchodovým dveřím je možné osadit fixní boční světlíky či nadsvětlíky. Vchodové dveře se světlíkem antracit jsou jedním z nejpopulárnějších prvků, protože zajistí ideální prosvětlení zádveří.
 
U rekonstruovaných domů je stálicí dekor plastových oken zlatý dub, případně další barvy imitující dřevo jako je mahagon či ořech. Velmi atraktivní jsou plastová okna ve věrné imitaci dřeva s 3D efektem, k nim je možné ladit i barevnost stínění případně sítí proti hmyzu. V poslední době se stále více uplatňují také další barvy jako je červená, mechová zeleň. Není ani problém vyrobit okna kombinovaná s jinou barevností rámů a křídel. 

Dekor dřeva coriandr oak s 3D efektem

Co byste měli vědět o volbě dekoru plastových oken

  • jednostranný dekor - barevná folie je nejčastěji z exteriérové strany, uvnitř jsou okna bílá
  • oboustranný dekor - barevná folie je jak z interiéru tak exteriéru
  • různé odstíny rámů a křídel - například tmavý rám a bílá křídla, používá se hlavně u rekonstrukcí, pokud je třeba zachovat původní ráz a styl domu
U jednostranných dekorů jsou folie nanášeny na bílý základový profil. Jde o cenově přijatelné provedení dekorů plastových oken. Oblíbená je tato varianta nejen kvůli příznivé ceně. Základem u oboustranných dekorů plastových oken jsou barevně přizpůsobené profily, ale nemusí tomu tak být vždy. Dekor z obou stran lze nanést i na bílý základový profil. Je dobré vždy se informovat, jaký barevný základ budou okna mít. Při otevření oken je totiž barva základového profilu viditelná. Například u profilu VEKRA Prima lze použít pouze barevné folie na bílém profilu.

Dekory plastových oken si u VEKRY vybíráte podle reálného vzorníku barevných folií. Šedé odstíny věrně napodobují hliníková okna, dřevodekor je imitací dřevěných oken. Společné plastovým oknům v barevných dekorech je to, že povrch stačí umýt a nemusíte se zabývat například údržbou lazury, která je nezbytná u dřevěných oken.

Plastová okna dekor zlatý dub

Nezávazně poptejte

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Poradce

Kdo vás bude obsluhovat

Rezervace návštěvy

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.