Barvy a dekory plastových oken a dveří | VEKRA

Čeká vás výměna plastových oken nebo dveří a vy zvažujete, jaká barva a dekor se bude hodit nejlépe k vašemu exteriéru, případně i interiéru? Stálicí mezi barvami je tmavě šedý odstín antracit, který napodobuje hliníková okna a dveře. V následujícím článku se dozvíte, které další barvy jsou moderní a také čím se řídit při výběru dekoru.

Plastová okna a HS Portál v barvě antracit

Okna v barvě antracitu a další moderní odstíny

Plastové vchodové dveře v šedé barvě antracitu a okna stejné barvy dnes vévodí většině moderních novostaveb. Vybírat si ale můžete z desítky dalších barevných variant. Mezi ty nejpopulárnější patří:
  • šedé odstíny: už zmíněná “antracitová šeď” je dnes nejčastější volbou pro novostavby. Sladit s ní můžete i garážová vrata, v nabídce jsou i další atraktivní odstíny šedé,
  • odstín zlatý dub: je stálicí mezi dřevodekory plastových oken. Jde o tmavší odstín dřeva, který působí teplejším dojmem,
  • bílá: plastová okna v bílé barvě jsou častá zejména u rekonstrukcí starších domů a bytů.
Plastové dveře prosklení IMAGINE
 

Dekor dřeva coriandr oak s 3D efektem

Volba dekoru plastových oken

  • jednostranný dekor: barevná folie je nejčastěji z exteriérové strany, uvnitř jsou okna bílá,
  • oboustranný dekor: barevná folie je jak z interiéru, tak exteriéru,
  • různé odstíny rámů a křídel: zvolit můžete například tmavý rám a bílá křídla. Tato varianta se používá hlavně u rekonstrukcí, u kterých je potřeba zachovat původní ráz a styl domu.

Jednostranné dekory oken

U jednostranných dekorů jsou folie nanášené na bílý základový profil. Jde o cenově přijatelné provedení barevných plastových oken. Tato varianta je oblíbená nejen kvůli příznivé ceně. Bílá barva je univerzální a vhodná prakticky do každého interiéru.

Oboustranné dekory oken

U oboustranných dekorů plastových oken jsou obvykle profily barevně přizpůsobené. Nemusí to tak být ale vždy. Dekor z obou stran lze nanést i na bílý základový profil, záleží i na typu profilu. Vždy se informujte, jaký barevný základ budou vaše nová okna mít, při otevření oken je barva základového profilu viditelná. Například u profilu plastových oken VEKRA Prima lze použít pouze barevné folie na bílém profilu.
 
Dekory plastových oken si u VEKRY vybíráte podle reálného vzorníku barevných folií. Šedé odstíny věrně napodobují hliníková okna, dřevodekor je imitací dřevěných oken. Jejich pořizovací cena je nižší než za hliníková nebo dřevěná okna. V našem sortimentu najdete k oknům i venkovní a vnitřní parapety v barvě antracitu. Nabízíme i různé odstíny dřeva, a to včetně už zmíněného zlatého buku. 

Velkou výhodou všech plastových oken v různých barevných dekorech (včetně imitace dřeva) je to, že jejich povrch stačí jen běžně umýt. Nemusíte se už zabývat například údržbou lazury, která je nezbytná při péči o dřevěná okna.

Plastová okna dekor zlatý dub

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.