Kolik stojí vchodové dveře | VEKRA
_DSC9558.jpgCena vchodových dveří je velmi individuální. Záleží mj. i na tom, zda chcete pouze vchodové dveře, nebo je budete mít rozšířené do portálu - tedy o světlíky a nadsvětlíky, případně dvoukřídlové provedení.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení vchodových dveří, je situace podobná jako u oken. Cena záleží zejména na:
  • materiálu, ze kterého jsou vyrobeny
  • na profilovém systému
  • na typu zasklení nebo výplně
  • osazení speciálními zámky, případně zámky s elektromotorem.
 
Hlinikove-vch-d-do-RD-s-bocnim-svetlikem.jpgDoporučujeme pořídit si ke vchodovým dveří teplý podkladový profil z purenitu. Ten účinně omezuje prochlazování podlahy v zádveří.

Nejlevnější jsou plastové vchodové dveře prosklené nebo v příčkovém provedení. Pokud si u nich zvolíte ozdobnou výplň, muste počítat s vyšší cenou. Podobně je tomu u provedení plastových dveří s překryvnou hliníkovou výplní

Dřevěné dveře patří do vyšší cenové kategorie. Záleží u nich zejména na typu profilu, tedy jeho stavební hloubce a také materiálu, ze kterého budou vyrobeny. Dražší jsou dveře z dubu a tropického meranti, než z borovice nebo smrku. Nejdražší jsou pak hliníková a dřevohliníková okna. Z pohledu užitných vlastností jde ale o produkty, které jsou bezúdržbové a mají prakticky neomezenou životnost. 

Vyplatí se investovat do pěkných a poctivých vchodových dveří, protože budou chránit váš domov. Často proto lidé volí kombinaci například plastových oken s dřevěnými nebo hliníkovými dveřmi. Výhodou je, že design si u nás můžete sladit tak, že podle vzhledu prakticky nepoznáte o jaký materiál dveří jde.

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.