Velká okna a dveře na terasu či verandu | VEKRA
Vyberte si hned z několika možností, jak dveře na terasu vyřešit:
  • Balkónová sestava
  • Posuvné dveře - PSK Portal
  • Skládací dveře - FS Portal
  • Zdvižně posuvné dveře - HS Portal
balkonova-sestava-(1).pngBalkónová sestava představuje klasické řešení tj. kombinaci balkónových dveří a oken. Toto řešení dveří na terasu se hodí zejména u rekonstrukcí, případně u bytových či panelových domů. I když jde o klasické řešení dveří na terasu je plně funkční a představuje jednu z tepelně nejúspornějších variant. Balkónové dveře mohou mít buď klasický prách tvořený okenním rámem nebo nízkým hliníkovým prahem.
 
Futura-Harfa-24.jpgPosuvné dveře - PSK Portal patří mezi nejžádanější řešení dveří na terasu. Hodí se jak do novostaveb, tak do rekonstrukcí, záleží pouze na dispozici vchodu. Jde o velmi cenově přijatelné řešení. V zásadě jde o klasický okenní profil, kde je pevné a posuvné křídlo, tak vznikne dojem velké prosklené plochy. Posuvné křídlo dveří na terasu se ovládá pomocí jedné kliky. Otočením lze nastavit ventilaci, dalším posuvem se celé křídlo předsune dovnitř před pevné zasklení a tažením dveří se posuvné křídlo dveří na terasu po vodících kolejnicích předsune podél pevného křídla. Na výběr je varianta se spřaženou a s nespřaženou klikou, která je větších rozměrů. Zde doporučujeme přesně se na funkčnost informovat a případně si dveře nechat ukázat v některé z výstavních galerií VEKRA nebo na našich obchodních zastoupeních.
skladacky.jpg
Skládací dveře
- FS Portal je elegantní řešení, které je vhodné tam, kde je potřeba při otevření získat co největší průchod. Skládací dveře na terasu se totiž velmi jednoduše úplně složí do harmoniky a tak není nutné omezovat průchod pevným křídlem, jako je tomu v ostatních případech. Pokud budete o skládacích dveřích na terasu uvažovat, je třeba požádat o konzultaci naše odborné konzultanty, protože tento typ dveří na terasu nemusí být dostupný ve všech profilových systémech.

Zdvižně posuvné dveře - HS Portal to je nejmodernější řešení dveří na terasu, které se hodí zejména do novostaveb a všude tam, kde potřebujeme průchod skrz dveří na terasu zcela bez bariér. Základem těchto dveří je široký rám skombinací pevných a pohyblivých dveřních křídel. Tento typ dveří na terasu se nabízí v několika konstrukčních možnostech. Tento typ řešení dveří na terasu je vhodný zejména tam, kde je potřeba osadit velkou prosklenou plochu. Konstrukce v masivním rámu umožňuje posuv křídel o velmi vysoké hmotnosti, v případě hliníkových konstrukcí může jít až o téměř 400 kg. Je to opravdu velmi moderní řešení dveří na terasu, kde je ale nutné počítat s vyšší pořizovací cenou. 
3M4A3091-kopie.jpg

Nezávazně poptejte

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Poradce

Kdo vás bude obsluhovat

Rezervace návštěvy

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.