Dveře na terasu | VEKRA
Jak propojit byt a terasu?

Jak propojit byt a terasu?

Nabízíme čtyři možnosti, které plní sny o bydlení.

Dveře na terasu umožňují kromě samotného přístupu na ni také efektivní proudění vzduchu v místnosti během větrání. Pro přístup na terasu nabízíme hned několik variant řešení, a to v závislosti na typu stavby. Kromě klasických balkónových sestav nabízíme posuvné, zdvižné i skládací dveře. Představíme vám jejich specifika.

Vyberte si hned z několika možností, jak dveře na terasu vyřešit:

  • Balkónová sestava
  • Posuvné dveře - PSK Portal
  • Skládací dveře - FS Portal
  • Zdvižně posuvné dveře - HS Portal

Balkónová sestava

balkonova-sestava-(1).pngJde o klasické řešení, tj. kombinaci balkónových dveří a oken. Hodí se zejména u rekonstrukcí, případně u bytových či panelových domů. I když jde o běžnou variantu dveří na terasu, je plně funkční a představuje jednu z tepelně nejúspornějších variant. Balkónové dveře mohou mít klasický práh tvořený okenním rámem. Pak mají tepelnou izolaci stejnou jako klasická okna. Druhou variantou je nízký hliníkový práh, který tepelně izolační vlastnosti zhoršuje.

Posuvné terasové dveře - PSK Portal 

Futura-Harfa-24.jpgJde o cenově výhodné řešení posuvných dveří na terasu. Posuvné terasové dveře se hodí jak do novostaveb, tak do rekonstrukcí. Záleží pouze na dispozici vchodu. V zásadě jde o klasický okenní profil, kde je pevné a posuvné křídlo, tak vzniká dojem velké prosklené plochy. Posuvné křídlo dveří na terasu se ovládá pomocí jedné kliky. Otočením lze nastavit ventilaci, dalším posuvem se celé křídlo předsune dovnitř před pevné zasklení. Tažením dveří se posuvné křídlo zase posunuje po vodících kolejnicích podél pevného křídla. 
Mechanismus PSK Portal VEKRA Dynamic umožňuje zavření dveří i zvenku bez uzamčení. Při návratu do místnosti stačí na dveře lehce zatlačit a posunout křídlo.
Doporučujeme, abyste se ohledně funkčnosti přesně informovali. Jistotou je nechat si dveře ukázat v některé z výstavních galerií VEKRA nebo na našich obchodních zastoupeních.

Skládací dveře - FS Portal

skladacky.jpgElegantní řešení hodící se tam, kde je potřeba při otevření získat co největší průchod. Je ale možné otevřít jen jedno klasické balkónové křídlo. Skládací dveře na terasu se totiž velmi jednoduše zcela složí do harmoniky. Není proto nutné omezovat průchod pevným křídlem, jako je tomu v ostatních případech. Pokud budete o skládacích dveřích na terasu uvažovat, je třeba požádat o konzultaci naše odborné konzultanty. Tento typ totiž nemusí být dostupný ve všech profilových systémech.

Zdvižně posuvné dveře - HS Portal

Nejmodernější a nejžádanější řešení, které se hodí především do novostaveb. A také všude tam, kde potřebujeme průchod na terasu zcela bez bariér. Je velmi vhodné pro větší otvory a lze je spojovat i do sestav s pevným zasklením. Základem těchto dveří je široký rám s kombinací pevných a pohyblivých dveřních křídel.
Tento typ nabízíme v několika konstrukčních možnostech, a to s jedním nebo dvěma křídly jdoucích proti sobě i za sebou. Řešení je vždy individuální a konkrétní konstrukční možnosti závisí i na materiálu. Konstrukce v masivním rámu umožňuje posuv křídel o velmi vysoké hmotnosti. V případě hliníkových konstrukcí může jít až o 400 kg. Jde o velmi moderní řešení dveří na terasu, u kterého je ale nutné počítat s vyšší pořizovací cenou.
3M4A3091-kopie.jpg

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.