Balkónové dveře pro váš domov | VEKRA
Klasický prvek s výbornou tepelnou izolací

Klasický prvek s výbornou tepelnou izolací

Uplatní se u rekonstrukcí i novostaveb.

3-DM-Nova-Paka.JPGVýběr správných balkónových dveří je důležitý pro zajištění bezpečnosti, tepelné izolace a estetického vzhledu vašeho bydlení. Pojmem balkónové dveře označujeme souhrnně běžné řešení průchodu na balkón či lodžii. Většinou jde o klasické balkónové dveře, které jsou založené na okenních profilových systémech. Balkónové dveře jsou často spojené s okny, a to buď na jedné nebo obou stranách. Toto řešení balkónových dveří často označujeme jako balkónová sestava. 

Plastové balkónové dveře pro nejefektivnější řešení

Balkónové plastové dveře, a případně balkónová sestava, jsou nejúspornějším způsobem, jak vyřešit průchod z bytu ven. Tepelně izolační vlastnosti se shodují s vlastnostmi klasických plastových oken (v případě, že je použitý jako práh klasický okenní rám). Jde sice o standardní řešení, poskytuje ale vedle výborných tepelně izolačních vlastností také komfortní prostup světla, umožňují účinné větrání i mikroventilaci.

Balkónové dveře a jejich případné napojení do balkónových sestav nabízí VEKRA ve všech materiálových provedeních. To znamená, že pro nás nejsou problémem dřevěné balkónové dveře, ani ty dřevohliníkové. Toto řešení umíme připravit ve všech profilových systémech

U balkónových dveřích je možné zvolit buď práh v podobě klasického okenního profilu, nebo nízký hliníkový práh.

Balkónové dveře dvoukřídlé i jednokřídlé

Balkónové dveře můžeme standardně realizovat v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení. Obvykle jsou balkónové dveře otvíravé dovnitř, ale je možné realizovat i ven otvíravé.

Balkónové dveře osazujeme, podobně jako okna, celoobvodovým plně seřiditelným kováním. Standardně je osazujeme i okenní kličkou, ta může být uzamykatelná. Lze je opatřit také zámkem a oboustrannou klikou. Toto řešení nelze realizovat dodatečně, protože profil křídla musí být širší. Balkónové dveře s integrovaným zámkem zvyšují míru bezpečí a ochrání váš domov před nevítanými hosty. 

Balkónové dveře VEKRA osazujeme balkónovou pojistkou. Ta umožňuje madlem z venkovní strany zavřít dveře do rámu, dveře ale ve skutečnosti zůstávají stále otevřené.

Pro komfortní vstup na terasu či pergolu z interiéru vašeho rodinného domu doporučujeme naše posuvné dveře ze sortimentu našich HS portálů i PSK portálů.

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.