Balkonové plastové dveře | VEKRA
3-DM-Nova-Paka.JPGBalkónové dveře označujeme souhrnně běžné řešení průchodu na balkón či lodžii. Většinou jde o klasické balkónové dveře, které jsou založeny na okenních profilových systémech. Balkónové dveře jsou často spojeny s okny, a to buď na jedné nebo obou stranách, toto řešení balkónových dveří často označujeme jako balkónová sestava. Balkónové plastové dveře a případně balkónová sestava je nejúspornější způsob, jak vyřešit průchod z bytu ven, protože tepelně izolačních vlastnosti se shodují s vlastnostmi klasických oken ( v případě, že je použit jako práh klasický okenní rám). Jde sice o standardní a klasické řešení, které ale poskytuje vedle výborných tepelně izolačních vlastností také výborný prostup světla, umožňují účinné větrání i mikroventilaci.

Balkónové dveře a jejich případné napojení do balkónových sestav nabízí VEKRA ve všech materiálových provedeních a lze toto řešení připravit ve všech profilových systémech. U balkónových dveřích je navíc možné volit buď práh v podobě klasického okenního prahu, nebo jako nízký hliníkový práh, který se velmi podobá typu použitému u vchodových dveří. Toto provedení balkónových dveří s nízkým hliníkovým prahem je pak označováno jako bezbariérové.
Balkónové dveře je možné standardně realizovat v provedení jednokřídlém u některých profilů je možné i dvoukřídlé provedení. Standardně jsou balkónové dveře dovnitř otvíravé u většiny profilových systémů je možné realizovat i ven otvíravé balkónové dveře.

Balkónové dveře jsou podobně jako okna osazeny celoobvodovým kováním plně seřiditelným. Standardně jsou osazovány okenní kličkou, na přání může být uzamykatelná, osazení balkónových dveří kličkou může být jak v jednostranném tak oboustranném provedení.

Balkónové dveře VEKRA jsou standardně osazeny balkónovou pojistkou, která umožňuje madélkem z venkovní strany zavřít dveře do rámu, ale dveře ve skutečnosti zůstávají stále otevřená.

Nezávazně poptejte

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Poradce

Kdo vás bude obsluhovat

Rezervace návštěvy

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.