Balkónová okna

Balkónová okna označujeme souhrnně běžné řešení průchodu na balkón či lodžii. Okno je často přímo spojeno s balkónovými dveřmi a vzniká tak tzv. balkónová sestava, tedy dveře spojené s jedním či více okny. S tímto řešením se většinou setkáváme u rekonstrukcí rodinných domů a bytů v bytových domech. V moderních stavbách jsou častěji nahrazeny buď balkónovými dveřmi samotnými nebo některým typem posuvných systémů.

Balkónové okno kombinované s dveřmi je jedním z nejúspornějších způsobů, jak vyřešit průchod na balkón či terasu. Výhodou je možnost využít otevření oken na ventilaci. Může jít ale také o pevná okna napojená na balkónové dveře, tedy prvek, který nelze otevřít. V tomto případě to ale nevadí, protože pro údržbu je takové pevné nebo-li fixní balkónové okno dostupné dveřmi z balkónu. Právě fixní okna jsou v posledních letech oblíbená u architektů, protože zbytečně netříští vzhled oken z venku a vytváří čisté linie.

Balkónová okna v sestavách s balkónovými dveřmi nabízí VEKRA ve všech materiálových provedeních a lze toto řešení připravit ve všech profilových systémech.

Otvíravá balkónová okna v otvíravém provedení jsou jako klasická plastová okna a okna z ostatních materiálů osazena celoobvodovým plně seřiditelným okenním kováním. U VEKRY je toto kování osazeno třemi bezpečnostními uzamykacími body již ve standardní variantě. Takový prvek jde pak hůře vypáčit.

S provedením balkónových oken a jejich spojení do sestav s dveřmi je dobré poradit se s našimi konzultanty. Často upozorní na možné problémy s ergonomií, která zajistí snadnější a funkčnější používání a zajistí, že prvky nebudou vzájemně kolidovat s nábytkem, stěnami atd.

Balkónová okna a také dveře je možné osadit doplňky jako jsou sítě proti hmyzu, vnější parapety, vnitřní parapety a další důležité funkční doplňky k oknům.

Pokud budete potřebovat konzultaci, neváhejte se s důvěrou obrátit na naše konzultanty, najdou pro vás vhodné řešení na míru:

Naše realizace