Oblíbené typy interiérových dveří VEKRA | VEKRA
Interiérové dveře VEKRA mají vždy vysoce kvalitní zpracování a odolný povrch. Abychom vám usnadnili výběr, představujeme nejoblíbenější produkty v tomto sortimentu.

Interiérové dveře CPL Lamino

Ve zpracování dveří se skrývají výrazné rozdíly. Ty mají zásadní vliv na to, jak dlouho vydrží sloužit při dennodenním používání. Mezi naše nejžádanější patří interiérové dveře CPL Lamino. Jejich vnitřek tvoří kvalitní plná dřevotřísková deska osazená ve dveřním rámu. Tyto interiérové dveře mají vysokou stabilitu, pevnost a odolnost proti nárazu.
interiérové dveře CPL lamino
Celistvá výplň dveřního křídla také zvyšuje akustickou izolaci přibližně o 3 dB oproti standardu dostupném běžně na trhu. Vybrat si můžete také dveře se zvýšeným hlukovým útlumem, a to hned v několika provedeních. V dolní části mají navíc dveře VEKRA dvojitou výdřevu. Ta umožňuje snadné přizpůsobení výšky křídla podříznutím při montáži, a to bez rizika porušení stability a odolnosti křídla. Co se týče výplně dveří, ta může být plná jednolitá nebo osazená prosklením.

Povrchová úprava CPL Lamino

Interiérové dveře musí odolat nejedné domácí kalamitě a zůstat vzhledově dlouhodobě krásné. Kromě pevné konstrukce je proto důležitý i kvalitní povrch. Na povrch dveří VEKRA CPL Lamino používáme kvalitní střednětlaký CPL laminát o síle 0,3 m. Ten se oproti levné fólii skládá z několika speciálních vrstev tvořících laminaci, která je chrání. Díky kvalitnímu zpracování je násobně odolnější proti poškození, opotřebení i nečistotám. CPL laminát zároveň umožňuje věrně napodobovat vzhled i strukturu různých povrchů, jako například dřeva, lněné textilie atd.

Bíle lakované dveře

Stále populárnější jsou bílé lakované dveře, na západ od nás tvoří většinu dveří dodávaných do domů a bytů. Jejich nespornou výhodou je, že se hodí do každého interiéru. Pokud se rozhodnete změnit styl svého bytu, nemusíte měnit dveře.
bílé lakované dveře v ložnici
Bílé lakované dveře VEKRA mají stejně kvalitní vnitřní strukturu a zvukový útlum. Povrchový akrylátový lak vytvrzovaný UV zářením má vysokou odolnost proti žloutnutí a výborně tak bude sloužit desítky let. Standardem VEKRA je 30% lesk, který testováním prokázal, že nejméně vykazuje stopy po dotecích. Snadná údržba je samozřejmostí.
Vybírat můžete z několika produktových řad. Jejich vzhled si přizpůsobíte jak v rustikálním, tak vysoce moderním minimalistickém stylu, a to ve dvou odstínech bílé.

Nejžádanější dekory

Bílé dveře jsou v současnosti nejžádanějším barevným provedením v Německu a tento vliv je již výrazně patrný i u nás. Oblíbené jsou zejména světlé odstíny imitující dřeviny jako jsou různé typy dubu, buku a javoru. Samozřejmostí je orientace kresby dřeva v horizontální či vertikálním směru. Dveře CPL Lamino jsou velmi oblíbené ve strukturovaném 3D provedení, které je velmi příjemné na dotyk. Bílé provedení dveří je možné jak v řadě CPL Lamino, tak především v bílém laku.
Bílé lakované dveře se nabízí ve dvou odstínech bílé teplejším odstínu RAL 9010 a studenější odstínu bílé RAL 9016.

Skleněné interiérové dveře

Celoskleněné interiérové dveře a prosklené vnitřní stěny přinesou prosvětlení prostoru, a přitom zajistí soukromí. Zpracování povrchu skla zaručuje jednoduchou údržbu při zachování jeho stálosti. Vybrat si můžete z předem daných předloh, nebo přinést vlastní návrh či fotografii. U celoskleněných dveří je třeba počítat s horším zvukovým útlumem, proto je nelze použít do klidové místnosti - ložnice a dětského pokoje.
celoskleněné interiérové dveře

Bezpečnost skleněných dveří je naší prioritou

Celoskleněné dveře VEKRA vynikají svou bezpečností. Jde o 8 mm silné kalené bezpečnostní sklo ESG. Je dostatečně pevné, aby odolalo běžným nárazům a používání v domácnosti, bát se nemusíte ani o bezpečí dětí. Díky způsobu výroby, kdy dojde k ohřátí na vysokou teplotu a rychlému ochlazení (zakalení), se dveře při náhodném rozbití sice rozsypou na kousky, ty ale děti ani vás nepořežou. Bezpečnost je pro nás na prvním místě.

Typ otvírky

Plné i skleněné dveře mohou být v různých možnostech otvírání. V našem sortimentu nabízíme:
  • otočné,
  • posuvné do pouzdra,
  • posuvné na stěnu.

Posuvné interiérové dveře

Tento typ oceníte tam, kde není místa nazbyt. Jejich součástí může být i pomalé a tiché dovírání „soft close“. Jde o zabudovaný tlumič křídla, který jej zpomalí a sníží tak míru úderu při dovření na stěnu nebo do obložky. Posuvné interiérové dveře na stěnu nevyžadují výrazný stavební zásah jejich montáž je rychlá. V nabídce jsou varianty s obložkou i bez ní a lze je kotvit i do stropu. Máme také řešení s možností zamykání křídla.
posuvné dveře do pouzdra
Posuvné dveře do stavebního pouzdra se vyrábí v několika konstrukčních rozměrech. Je ideální konzultovat je s dodavatelem ve fázi projektu nebo při plánování použití pro rekonstrukci. Jde totiž o to, aby se do pouzdra vešel vybraný typ dveří.
Na výběr je několik typů pouzder, a to pro jednokřídlé i dvoukřídlé interiérové posuvné dveře.  Posouvat se mohou proti sobě i za sebou. Jsou výhodné zejména tam, kde je třeba uspořit místo. Nehodí se do klidových místností, protože mají menší útlum hluku.

Reverzní dveře

V našem sortimentu najdete také reverzní dveře. Ty se otevírají směrem od sebe do zárubně. VEKRA je nabízí v bezobložkovém provedení řady Pure. Skryté panty a magnetická střelka přispívají k jejich minimalistickému vzhledu při zavření i otevření. Jsou oblíbená pro architektonická řešení s důrazem na čistý design, protože dokáží zcela splynout se stěnou. K tomu přispívá i to, že řadu dveří VEKRA Pure lze opakovaně přemalovávat stejně jako zdi.

Vyberte si interiérové dveře podle svého vkusu

Kvalitní interiérové dveře zvýší komfort vašeho bydlení. V našem článku podrobně poposujeme, jak poznat kvalitní interiérové dveře. Vždy vybírejte interiérové dveře na showroomu, kde si vše prohlédnete, osaháte a vyzkoušíte. Pro interiérové dveře VEKRA nabízíme až 40 000 kombinací modelů, povrchů i klik. Rezervujte si návštěvu některého ze showroomů VEKRA, naši specialisté vám pomohou s výběrem a navrhnou řešení na míru vašim potřebám a možnostem.
posuvné dveře celoskleněné

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.