Výběr oken a dveří při rekonstrukci balkónu | VEKRA
Francouzské okno na terasu
Máte v plánu renovaci vašeho balkónu či terasy? Objevte široký výběr v sortimentu oken a dveří, kde se setkává praktičnost, vysoce kvalitní provedení a elegance. Vyberte si ideální variantu, která bude odpovídat vašemu vkusu a potřebám.

Osvědčená řešení nabízejí balkónová okna a dveře

Balkónová okna a dveře jsou běžným řešením průchodu na balkón nebo lodžii. Okno je obvykle spojené s balkónovými dveřmi, tím vzniká tzv. balkónová sestava. Může jít také o napojení dveří na fixní (neotvíravé) okno. Tato varianta je oblíbená především proto, že vytváří čisté linie a netříští tak venkovní pohled na okna. Balkónová okna a dveře na balkón nabízí VEKRA ve všech materiálových provedeních a profilových systémech.

Francouzská okna jako nadčasový prvek

Francouzská okna jsou při rekonstrukci terasy či balkónu moderních bytových a rodinných domů stále častější. Okna začínají už od podlahy, navazovat na ně může kromě balkónu i lodžie, terasa i zahrada. Francouzské okno v původním významu je okno, kde je parapet umístěný níže než 80 cm nad podlahou. Francouzské okno lépe větrá, protože cirkulace vzduchu se díky umístění okna k podlaze zintenzivní.
Pokud je takový prvek umístěný ve vyšším patře domu a nenavazuje na něj balkón, musí být osazený zábradlím. Jeho zasklení by mělo mít i bezpečnostní funkci. Zábradlí osazené přímo na okně by mělo být certifikováno. Stejně jako balkónová okna a dveře jsou i francouzská okna dostupná ve všech materiálech a profilových systémech. Co se týče otvírání, klasickou je otočné provedení francouzských oken.

Posuvné dveře na balkón

Pokud se rozhodnete oddělit balkón či terasu posuvným systémem, ušetříte místo a získáte více světla v interiéru. Je to možné pouze tehdy, pokud není pod oknem topení, pak se dá otvor zvětšit. Dá se využít původní okenní překlad nad sestavou. Pak lze osadit posuvný systém. Posuvné systémy vyrábí VEKRA ve všech materiálech. Posuvné systémy tvoří pevná a posuvná část. To znamená, že otvor musí být dvojnásobný (např. při porovnání s jednokřídlými dveřmi). Na výběr máte ze dvou mechanismů:

PSK Portal

PSK Portal (VEKRA Dynamic) jde o klasický okenní profil, který je opatřený speciálním kováním. Otočením kliky se křídlo sklopí, pak je možné předsunout jej před okenní rám a posunout před pevnou část. Tento typ posuvného systému tak má možnost otevření na ventilaci.
psk portál balkonové dveře

HS Portal

Jde o cenově nákladnější variantu posuvného systému (při srovnání s VEKRA Dynamic). Jde o speciální profilový systém, kde jezdí posuvná část paralelně s pevnou částí na speciálních vozících. Velkou výhodou je u zdvižně posuvného HS Portal nulový práh, který umožňuje vstup do interiéru i ven bez bariér. Nabízí několik možností schémat otvírání, tedy kombinace pevných a posuvných křídel, a to v závislosti na materiálovém provedení. Křídlo je možné také zafixovat v otevřené poloze, ventilace je tak nahrazena tzv. štěrbinovým větráním.
HS portál dveře na terasu

Zvolte praktické doplňky

Výměna balkónových dveří a oken by měla být spojená s výběrem doplňků, které zpříjemní jejich užívání. Patří mezi ně například sítě proti hmyzu na balkónové dveře a další důležité funkční doplňky k oknům. Pro vyšší míru bezpečí lze balkónové dveře a posuvné systémy opatřit uzamykatelnou okenní kličkou.

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.