Výztuha plastového okenního profilu | VEKRA
Kovové výztuhy se používají u plastových oken a dveří pro zajištění tvarové stability prvků. Kvalitní vyztužení plastových okenních a dveřních prvků je jedním ze základních předpokladů, aby si rámy a křídla dlouhodobě udržely pevnost a tvarovou stálost. Většinou jde o pozinkovaný ocelový plech, který je tvarově přizpůsoben komorám plastového profilu. Od oken určité velikosti a u oken v barevném dekoru je výztuha nezbytná. Nejčastěji je výztuha umístěna v největší zpravidla prostřední komoře. Plast totiž není nosným materiálem, při používání a také při zahřívání od slunečního záření může měnit tvar.

Do výztuhy jsou také pevně montovány součásti kování, tím je zajištěna např. pevnost pantů proti vytržení. Kvalitní výztuha je kromě oken větších rozměrů nezbytná u barevných profilů, kde dochází k většímu zahřívání vlivem slunce a také u vchodových dveří, které jsou vystaveny velkému mechanickému namáhání.
VEKRA-premium-Evo
Měli byste vědět:
  • parametry výztuhy bez destrukční zkoušky oken nezjistíte, nezbývá než věřit parametrům, které deklaruje dodavatel
  • pokud chcete kvalitní plastová okna, zajímejte se zejména o parametry plastového okenního profilu a výztuhy

Výztuhy oken VEKRA:
  • výztuhy jsou dostatečně robustní pro zachování pevnosti a tvaru oken a dveří
  • profily EVO - v oknech jsou standardní výztuhy o síle 2 mm, v rámu je výztuha v uzavřená speciálně tvarovaná pro ještě lepší stabilitu a zvýšení životnosti oken
  • PREMIUM EVO - speciální termická výztuha s přerušeným tepelným mostem, a to díky speciální tvrzené PUR pryskyřici
  • plastové dveře VEKRA - standardem je výztuha tloušťky 3 mm pro podpoření pevnosti a bezchybné funkčnosti dveří, v rozích je výztuha spojena speciálními rohovníky

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.