Víte, jak poznat kvalitní dřevěná okna?

Myslíte si, že všechna moderní dřevěná okna tzv. eurookna jsou stejná?

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ – každý výrobce má svou vlastní zcela unikátní konstrukci profilu – a navíc, zásadně se liší výrobní proces.
Věděli jste, že povrchová úprava má vliv jak na dlouhodobý vzhled oken, tak na jejich údržbu?
Mysleli jste si, že dřevěným oknům škodí je déšť, sníh a led?
Nikoliv, nebezpečí představuje i vlhkost v interiéru, proto VEKRA přišla s unikátní membránovou úpravou roboticky nanášenou jen z interiérové strany.


Pořad TV Prima „Těžká dřina“ projevil přání natáčet u nás. Moderátor si také vyzkoušel rozbít okno s naším spojem vyrobeným na přesném CNC obráběcím centru.

POŘAD si můžete pustit zde: https://cool.iprima.cz/porady/tezka-drina/6-epizoda-0 (zobrazí se v nové záložce)

Zajímá vás výroba dřevěných oken VEKRA? Zeptejte se při řešení poptávky na možnost navštívit naše specializované závody v Zašové u Valašského Meziříčí nebo ve Velkém Meziříčí na Vysočině.


3 zásadní rozdíly v kvalitě dřevěných oken:

1. VÝBĚR MATERIÁLU

PROČ VEKRA – vybíráme si jen nejvyšší kvalitu dřeviny a při opracování obrobené hranoly stále kontrolujeme. Naše interní norma je 2x přísnější oproti ČSN v počtu oprav, vyřazujeme veškeré vadné dřevo.

POZOR – na trhu je mnoho levného dřeva z polomů, které má poškozenou strukturu nebo může být napadené hnilobou. Barevný základ toto ale může skrýt a vy tak nic nemusíte poznat. Ale chtěli byste taková okna?

Takto vypadá polom, hniloba, suky a prasklina vyplněná smůlou:

2. PŘESNÉ ČEPOVÉ SPOJE a DETAILY KONSTRUKCE

PROČ  VEKRA –  vyrábíme pouze přesné čepované spoje, nikoliv kolíkové, které mají menší pevnost. Podívejte se na pořad TV Prima „Těžká dřina“, kde moderátor okna rozbíjí. Naše dřevěná okna mají hluboko uložené zasklení, aby v chladných dnech voda nekondenzovala u dolního rámu. Navíc oproti konkurenci mají naše okna křídlovou a rámovou okapnici, která chrání nejzranitelnější části okna před povětrností. Rámová okapnice má 1 těsnění navíc.

POZOR – zajímejte se o to, jak jsou konstruována a vyráběna vaše budoucí dřevěná okna. Ušetříte si budoucí nepříjemná překvapení

3. POVRCHOVÁ ÚPRAVA – třešnička na dortu

PROČ VEKRA:

  1. hloubkovou impregnaci provádíme ještě na jednotlivých dílech nesestavených oken, aby pronikla hluboko do dřeva, jak vidíte na rozříznutém hranolu na dolním obrázku
  2. barevný základ nanášíme na automatické lince vybavené řízeným sušením tj. včetně zvlhčovací zóny, která brání stékání barvy
  3. lazuru nanášíme roboticky, laser a scanner zaměří polohu okna, aby stříkací pistole byla stále stejně daleko od povrchu, jako jediní používáme dražší stříkací techniku Air-mix, která zajistí optimální kvalitu

Mysleli jste si, že vlhkost může poškodit okna jen zvenku v podobě deště, sněhu nebo ledu? Omyl – také interiérové vlhkost může dřevěná okna poškodit.
„Vlhkost v interiéru je problémem především v zimním období, kdy je výrazný rozdíl vnějších a vnitřních teplot. Vlhkost z interiéru pak může prostoupit do dřeva. Z exteriérové strany se na povrchu mohou utvořit puchýřky. Proto přišla VEKRA se speciálně vyvinutou membránovou vrstvou, kterou robot nanese pouze z interiérové strany. Ta pak dokáže vlhkosti v pronikání do dřeva ve velké míře zabránit,“ vysvětluje Ing. Tomčíková produktová manažerka VEKRA a dodává, „může to být problém nejenom u vlhkých staveb, ale i u vysychajících novostaveb.“ Zpracování membránové úpravy je ale možné jen s použitím špičkové robotické technologie, která zvládne přesný a precizní nástřik pouze z interiérové strany.

POZOR – podstatné rozdíly jsou v detailech zpracování. Neděláme kompromisy a víme, že se vyplatí investovat do nejmodernější technologie, ta zajistí stabilní kvalitu produkce. Vy pak máte mnohem méně starostí s údržbou dřevěných oken.

PLUS navíc: VEKRA MÁ VÍCE UZAMYKACÍCH BODŮ NA KOVÁNÍ

PROČ VEKRA – máme standardně 3 uzamykací body, to je o jeden až dva body více než je běžné u jiných výrobců. Například na balkónových oknech VEKRA najdete v závislosti na jejich velikosti až 12 uzavíracích bodů a z toho 3 pevně uzamykací.

POZOR –  Chtějte vidět standardně dodávané okno a nechte si ukázat uzamykací body.


Máte další otázky?
Potřebujete vědět více?

Tým odborných konzultantů VEKRA je vám k dispozici ve všech regionech ČR. Nezávazně se nás zeptejte na vše, co potřebujete vědět kolem oken, vchodových a interiérových dveří i stínění. Nebo nás navštivte a prohlédněte si naše výrobky na některém z velkých showroomů VEKRA.

Naše realizace