Povrchová úprava dřevěných eurooken | VEKRA
Chcete si pořídit dřevěná eurookna, ale obáváte se, že péče o ně bude příliš složitá? Váháte, zda vsadit na eurookna z automatizované výroby či na místního truhláře? V čem vlastně spočívá péče o eurookna? Jak je povrch eurooken chráněn? Chtěli byste vidět, jak se eurookna vyrábí?

2_DREVO_Spickova-povrchova-uprava.jpg
Pokud si i vy kladete podobné otázky, přinášíme Vám  stručný popis, jak eurookna vyrábí Vekra. Bude tak zřejmé, proč eurookna Vekra patří mezi špičku. Základem dlouhé životnosti a kvality eurooken je povrchová úprava. Ta rozhoduje o tom, jak budou okna za 5 nebo 10 let vypadat. Pokud výrobci většinou doporučují - při dodržení doporučené péče - eurookna nejpozději po 7 letech natřít, s Vekrou vás  to bude čekat nejdříve za 10 let.

Základem je impregnace

Hloubková impregnace chrání okno před negativními účinky vlhkosti, jako je hniloba, houby, ale i před škůdci. Vekra vyrábí již řadu let eurookna speciální dílcovou metodou. Vícevrstvé dřevěné lamely nejprve počítačem řízený stroj nařeže, a to včetně drážek pro kování těsnění. Pak proběhne hloubková impregnace. Teprve po důkladném naimpregnování všech dílů se okno kompletně sesadí. Přiznané spoje se vyplní speciálním pružným plničem, který zamezuje průniku vody do rohových spojů. Eurookna Vekra jsou chráněna do nejmenších detailů všude tam, kam by potenciálně mohla proniknout vlhkost.

Barevný základ rozhoduje o vzhledu

udrzba-drevenych-okenVýslednou barvu eurooken je možné vybrat si podle vzorníku odpovídajícím jednotlivým použitým dřevinám. I když je dřevo krásné samo o sobě, barevný odstín zlepšuje vzhled povrchu, zejména je to patrné u napojovaných lamel. Okna se máčí v základové barvě, nanočástice pronikají hluboko do pórů dřeva a tím zajišťují nejenom optimální ochranu, ale také přilnavost finální lazury eurooken.

Povrch chrání lazura

Tvrdá, ale pružná lazura (nebo krycí barva) se na eurookna nanáší vysokotlakým nástřikem. Díky ní eurookna odolávají povětrnostním vlivům, některým chemikáliím a do jisté míry vydrží i mechanické poškození, odolávají i vzniku prasklin. Fixace všech vrstev povrchové úpravy eurooken je zajištěna sušením v plně automatizovaných sušicích tunelech. Tato technologie zaručuje, že všechny vrstvy povrchové úpravy budou mít perfektní vlastnosti. Stejným způsobem jako eurookna se vyrábějí  také dřevěná špaletová okna. Moderní technologie povrchové úpravy naštěstí nevyžaduje složitou údržbu. Zcela postačí, když eurookna při pravidelném umývání dvakrát do roka přetřete houbičkou se speciálním balzámem.

Přípravky na údržbu eurooken samozřejmě zákazníkům dodáme.

Nezávazně poptejte

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Zadejte PSČ stavby

Kontaktujte naše specialisty

Návštěva showroomu

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.