Povrchová úprava dřevěných eurooken ⎥ VEKRA
Chcete si pořídit dřevěná okna, ale máte obavy, že starost o ně bude příliš složitá? Přečtěte si, v čem jsou výjimečná naše dřevěná okna VEKRA a proč patří mezi špičku na trhu. Dozvíte se, proč se péče o ně nemusíte bát.

2_DREVO_Spickova-povrchova-uprava.jpg

Proč jsou dřevěná okna VEKRA výjimečná

Základem dlouhé životnosti a kvality našich dřevěných oken je jejich povrchová úprava. Ta rozhoduje o tom, jak budou okna za dalších 5 nebo 10 let vypadat. Při dodržení doporučené péče výrobci obvykle radí natřít eurookna po 7 letech. S okny VEKRA vás natírání čeká nejdříve za 10 let.

Proces výroby dřevěných oken

Dřevěná okna vyrábíme již řadu let speciální dílcovou metodou. Vícevrstvé dřevěné lamely nejprve počítačem řízený stroj nařeže a vytvoří zároveň drážky pro kování těsnění. Pak proběhne hloubková impregnace. Teprve po důkladném naimpregnování všech dílů se okno kompletně sesadí a pak navazuje proces aplikace povrchové úpravy.

Hloubková impregnace je zásadní

Tato hloubková impregnace chrání okno před negativními vlivy vlhkosti. Patří mezi ně hniloba, houby, ale i škůdci. Dřevěná okna VEKRA jsou chráněná do nejmenších detailů na všech místech, do kterých by potenciálně mohla proniknout vlhkost.

Barevný základ rozhoduje o vzhledu

udrzba-drevenych-okenVýslednou lazuru dřevěných oken si vyberete ze vzorníku pro jednotlivé dřeviny, ze kterých okna vyrábíme. Pro výrobu našich oken používáme smrk, borovici, dub a tropickou dřevinu meranti. Dřevo je sice krásné samo o sobě, barevná lazura zlepšuje vzhled povrchu. Případně lze dřevěná okna vyrobit také v celé škále podle vzorníku RAL.
Barevný základ se na sesazená okna nanáší v počítačem řízených flutovacích boxech, následuje přesně řízený proces sušení, který zajišťuje precizní technologické zpracování. Poté se na přiznané spoje rámů a křídel aplikuje speciální pružný plnič, který brání průniku vody do konstrukce.

Povrch chrání lazura

Tvrdá, ale pružná lazura (nebo krycí barva) se na dřevěná okna nanáší robotickým nástřikem, a to tzv. nitromix technologií, která se využívá například při výrobě sportovních vozů. Díky lazuře odolávají dřevěná okna povětrnostním vlivům i některým chemikáliím. Do značné míry vydrží i mechanické poškození, odolávají i vzniku prasklin.

Automatizované sušení barvy ručí za perfektní výsledek

Fixace všech vrstev povrchové úpravy dřevěných oken je zajištěná sušením v plně automatizovaných sušících tunelech. Tato technologie zaručuje, že budou mít všechny vrstvy povrchové úpravy perfektní vlastnosti. Stejným způsobem jako dřevěná okna vyrábíme také dřevěná špaletová okna.

Jak ošetřovat dřevěná okna při běžné údržbě

Naše moderní technologie povrchové úpravy naštěstí nevyžaduje složitou údržbu. Bude stačit, když dřevěná okna při pravidelném umývání dvakrát do roka přetřete houbičkou se speciálním balzámem na dřevo. Přípravky na údržbu těchto dřevěných oken našim zákazníkům na požádání dodáme. Další informace k pravidelné péči získáte v našem článku věnujícímu se údržbě dřevěných oken.

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.