Posuvná okna a systémy | VEKRA
Horizontálně posuvná okna (do boku posuvná okna) jsou vhodná mj. tam, kde je nedostatečný prostor pro otevírání křídla dovnitř nebo je určeno pro speciální účely. Kování těchto oken umožňuje odsunutí křídla před přilehlé fixní zasklení. Posuv probíhá tak, že křídlo okna nejdříve vyklopí, pak se vysune z rámu, následně lze s křídlem jednoduše a lehce odjet po vodících kolejnicích v horní a dolní části před přilehlé fixní zasklení. Horizontálně posuvná okna vyrábíme ve dvou variantách jako - spřažené a nespřažené.

U nespřaženého mechanizmu se otočením kliky okno vyklopí a tahem za kliku se odsune od fixního okna, aby bylo možné křídlo posunout do boku. Spřažený mechanizmus je uživatelsky příjemnější. Otočením kliky do první polohy se okno vyklopí, otočením do druhé polohy se odsune od fixního okna a tažením se pak okno lehce předsune před fixní část.

Svislá posuvná okna (nahoru výsuvná okna) se v našich zemích používají jen výjimečně a vyrábí se zejména pro trh v USA či Anglii. Tato okna naše společnost nevyrábí 

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.