Jak pečovat a udržovat dřevěná okna | VEKRA

V minulosti byla dřevěná okna spojená s jejich náročnou údržbou. Jak je to s potřebou natírat dřevěná okna dnes? Zásadní je, že laik by se do jakéhokoliv natírání dřevěných oken vůbec neměl pouštět. Nesprávný zásah může okna nenávratně poškodit. Vždy je třeba obrátit se na jejich výrobce.

povrchova-uprava_CMYK.jpgDřevěná okna je třeba ošetřit je 2x do roka balzámem. Aplikace je jednoduchá, čisté omyté rámy se přejedou houbičkou s balzámem. Ten zacelí mikrotrhlinky, sjednotí a celkově oživí vzhled. Případný zásah odborného servisu je třeba pokud dojde např. k poškození oken kroupami. Jinak při pravidelném ošetření balzámem vydrží dřevěná okna velmi dlouho krásná. Případný servisní zásah spojený s přebroušením a přetřením barvou je třeba nejdříve asi po 10 - 15 letech. Záleží na orientaci vůči světovým stranám. Nejvíce trpí okna otočená na jih.

Povrchová úprava VEKRA je technologicky velmi propracovaná, aby péče byla opravdu co nejjednodušší. V čem spočívá výjimečnost oken VEKRA? Abychom okna chránili před exteriérovou vlhkostí a současně i vlhkostí doma, vyvinuli jsme unikátní membránovou úpravu, kterou ošetřujeme naše dřevěné produkty. Membrána pomáhá vnitřní vlhkost odvádět ven a díky tomu prodlužuje jejich životnost.

Rozhodující je metoda výroby oken

Všechna naše dřevěná okna vyrábíme tzv. dílcovou metodou. Která zajistí, aby byl každý díl samostatně impregnován, což je základní vrstva chránící dřevo do hloubky před účinky vlhkosti.

Postup výroby dřevěných oken VEKRA

  1. Jednotlivé rozřezané a vyfrézované díly oken před sesazením hloubkově chemicky impregnujeme. Díky tomu je dřevo chráněné před účinky vlhkosti i před případným dřevokazným bujením.

  2. Na impregnované dřevo nanášíme barevný základ. To provádíme na automatické lince vybavené řízeným sušením. Její součástí je i zvlhčovací zóna, která účinně brání stékání barvy.

  3. V závěru naneseme robotickým nástřikem ochranné lazury. Laser a scanner zaměří polohu okna tak, aby stříkací pistole byla stále stejně daleko od povrchu. Používáme špičkovou technologii NITROGEN-MIX, kterou využívají i výrobci luxusních sportovních vozů. Díky pigmentům a UV stabilizátorům obsaženým v lazuře jsou okna odolná proti UV záření i vůči povětrnostním vlivům.

  4. Obranu před vlhkostí v interiéru, která může vést až ke tvorbě puchýřků z exteriérové strany, provádíme nánosem speciální membránové vrstvy. Ta je aplikovaná pouze z interiérové strany a chrání před pronikáním vlhkosti do dřeva. Nanášení probíhá speciální robotickou technologií, která zvládne přesný nástřik.

Čím ošetřit naše dřevěná okna VEKRA?

Pravidelnou péčí o dřevěná okna VEKRA prodloužíte jejich životnost a zajistíte si jejich krásný vzhled. Stačí ochranný roztok, který vyplní i případné prasklinky v lazuře, objednávejte ho přímo u nás. Všechna moderní dřevěná i plastová okna potřebují také pravidelné čištění a základní údržbu. Nesprávným mytím ale můžete svá okna nenávratně poškodit, proto si pročtěte naše rady ohledně toho, jak správně čistit okna. Pokud máte okna nebo dveře od nás, věnujte také pozornost našemu obsáhlému návodu na údržbu a seřízení oken a dveří. 

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.