Jak poznat kvalitní dřevěná okna | VEKRA

Moderní dřevěná se velmi liší svou kvalitou

Každý výrobce má svou vlastní zcela unikátní konstrukci profilu. Velké rozdíly jsou ve výrobním procesu. Věděli jste, že povrchová úprava má vliv jak na dlouhodobý vzhled oken, tak na jejich údržbu?

Okna VEKRA stříkaná robotemMysleli jste si, že dřevěným oknům škodí jen slunce, déšť, sníh a led? Skryté nebezpečí představuje i vlhkost v interiéru jak u novostaveb, tak starších vlhkých domů.

Membránová úprava VEKRA je unikátní roboticky nanášená vrstva, která okna chrání i před poškozením vlivem interiérové vlhkosti.

3 zásadní rozdíly v kvalitě dřevěných oken:

1. VÝBĚR MATERIÁLU

PROČ VEKRA – vybíráme si jen nejvyšší kvalitu dřeviny a při opracování obrobené hranoly stále kontrolujeme. Naše interní norma je 2x přísnější oproti ČSN v počtu oprav, vyřazujeme veškeré vadné dřevo.

POZOR – na trhu je mnoho levného dřeva z polomů, které má poškozenou strukturu nebo může být napadené hnilobou. Barevný základ toto ale může skrýt a vy tak nic nemusíte poznat. Ale chtěli byste taková okna?

Takto vypadá polom, hniloba, suky a prasklina vyplněná smůlou: drv1

2. PŘESNÉ ČEPOVÉ SPOJE a DETAILY KONSTRUKCE

PROČ  VEKRA –  vyrábíme pouze přesné čepované spoje, nikoliv kolíkové, které mají menší pevnost. Podívejte se na pořad TV Prima „Těžká dřina“, kde moderátor okna rozbíjí. Naše dřevěná okna mají hluboko uložené zasklení, aby v chladných dnech voda nekondenzovala u dolního rámu. Navíc oproti konkurenci mají naše okna křídlovou a rámovou okapnici, která chrání nejzranitelnější části okna před povětrností. Rámová okapnice má 1 těsnění navíc.

POZOR – zajímejte se o to, jak jsou konstruována a vyráběna vaše budoucí dřevěná okna. Ušetříte si budoucí nepříjemná překvapení

3. POVRCHOVÁ ÚPRAVA – třešnička na dortu

PROČ VEKRA:
  1. hloubkovou impregnaci provádíme ještě na jednotlivých dílech nesestavených oken, aby pronikla hluboko do dřeva, jak vidíte na rozříznutém hranolu na dolním obrázku
  2. barevný základ nanášíme na automatické lince vybavené řízeným sušením tj. včetně zvlhčovací zóny, která brání stékání barvy
  3. lazuru nanášíme roboticky, laser a scanner zaměří polohu okna, aby stříkací pistole byla stále stejně daleko od povrchu, navíc jako jediní používáme dražší stříkací techniku NITROGEN-MIX, kterou využívají např. výrobci luxusních sportovních vozů. Lazura se v hlavě pistole mísí s dusíkem, ten zvyšuje mj. i přesnost nanášení, a takže výsledná povrchová úprava je odolnější a má delší životnost a péče o dřevěná okna je jednodušší.
Ing. Milena Tomčíková produktová manažerka VEKRAMysleli jste si, že vlhkost může poškodit okna jen zvenku v podobě deště, sněhu nebo ledu? Omyl - také interiérové vlhkost může dřevěná okna poškodit. „Vlhkost v interiéru je problémem především v zimním období, kdy je výrazný rozdíl vnějších a vnitřních teplot. Vlhkost z interiéru pak může prostoupit do dřeva. Z exteriérové strany se na povrchu mohou utvořit puchýřky. Proto přišla VEKRA se speciálně vyvinutou membránovou vrstvou, kterou robot nanese pouze z interiérové strany. Ta pak dokáže vlhkosti v pronikání do dřeva ve velké míře zabránit,“ vysvětluje Ing. Tomčíková produktová manažerka VEKRA a dodává, "může to být problém nejenom u vlhkých staveb, ale i u vysychajících novostaveb." Zpracování membránové úpravy je ale možné jen s použitím špičkové robotické technologie, která zvládne přesný a precizní nástřik pouze z interiérové strany.

POZOR – podstatné rozdíly jsou v detailech zpracování. Neděláme kompromisy a víme, že se vyplatí investovat do nejmodernější technologie, ta zajistí stabilní kvalitu produkce. Vy pak máte mnohem méně starostí s údržbou dřevěných oken.

drv

Kování VEKRAPLUS navíc: VEKRA MÁ VÍCE UZAMYKACÍCH BODŮ NA KOVÁNÍ

PROČ VEKRA – máme standardně 3 uzamykací body, které jsou důležitým bezpečnostním prvkem oken a ta jsou hůře vypáčit.

POZOR –  Chtějte vidět standardně dodávané okno a nechte si ukázat uzamykací body.

Pořad TV Prima „Těžká dřina“ projevil přání natáčet u nás. Moderátor si také vyzkoušel rozbít okno s naším spojem vyrobeným na přesném CNC obráběcím centru.

POŘAD si můžete pustit zde: https://cool.iprima.cz/porady/tezka-drina/6-epizoda-0 (zobrazí se v nové záložce) tezkadrina Zajímá vás výroba dřevěných oken VEKRA? Zeptejte se při řešení poptávky na možnost navštívit naše specializované závody v Zašové u Valašského Meziříčí nebo ve Velkém Meziříčí na Vysočině.

 

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.