Jak vybrat doplňky a stínění oken?

Nezapomeňte si s novými okny vybrat také vhodné vnější a vnitřní stínění, parapety, případně i sítě proti hmyzu. Vše bude společně výborně ladit i fungovat.

Prezentace venkovních žaluzií VEKRA na showroomuZaměřte na všechny detaily oken a dveří

Naše zkušenosti ukazují, že to rozhodně není zbytečné.
Neváhejte se nás na všechno zeptat, vždyť vaše spokojenost je naším cílem.


Venkovní parapety

Venkovní parapety dodávané k oknům VEKRAChrání zdivo domu před účinky zejména před účinky vlhkosti a je tak nepostradatelný z hlediska funkčnosti. Venkovní parapet by měl být dostatečně odolný z hlediska poškození případnou korozí, mechanickým poškozením, měl by mít i dobrou barevnou stálost.Chcete-li si na něj postavit květináče či truhlíky měli byste na to myslet při výběru materiálu a provedení.

Venkovní parapety dodáváme v hliníkovém provedení, a to ve dvou tloušťkách. Přesah venkovních parapetů za omítku by měl být asi 3 – 4 cm, aby nedocházelo k přímému stékání vody na omítku.

Pokud si objednáte venkovní parapety s novými okny, zaměříme je přesně tak, aby spolehlivě chránily, na vás pak bude jen vybrat typ a barvu.

Vnitřní parapety

Vnitřní parapety dodávané k oknům VEKRAJsou v interiéru důležitým estetickým i funkčním doplňkem. Pokud je barevně sladíte s okny, bude celý prostor okna působit čistým, upraveným a harmonickým dojmem.

Pokládání květináčů na vnitřní parapet není sice nejideálnější, a to jak z hlediska vlhkosti v interiéru, tak z hlediska případného poškození, ale v našich domácnostech je to realita. Proto nabízíme vnitřní parapety s kvalitní povrchovou úpravou. Ať už si vyberete plastový nebo některý z dřevotřískových parapetů můžete si být jisti, že běžný provoz domácnosti by měly zvládnout.

Pokud si objednáte k novým oknům i vnitřní parapety, poradíme si i s jejich bezpečným osazením tak, aby splnily nároky na jejich používání. Na vás už pak bude jen vybrat barvu a typ.

Stínění

Vnitřní a venkovní stínění je v každém bytě mimořádně důležité, a to jak z hlediska funkčního, tak estetického. V současnosti je nabídka stínění tak široká, že můžeme jen doporučit osobně se seznámit s nabídkou a možnostmi moderních stínících prvků.

Nemáte nyní prostředky na nákup venkovního stínění a stavíte novostavbu? Je možnost nechat si v první fázi zabudovat pouze kastlíky a vyřešit přípravu pro elektrické ovládání. Osazení stínění lze provést i dodatečně.

Máme také jako jediní na trhu unikátní řešení venkovních žaluzií VEKRA KOMFORT. Ty jsou fixovány přímo na okně, lze je tak namontovat přímo s okny a nemusíte se zabývat stavební připraveností pro stínění. Eliminují také vznik tepelných mostů.

Pokud navštívíte naše značkové prodejny, naši specialisté vás podrobně seznámí s možnostmi, ze kterých můžete vybírat. Stínění promění vzhled bytu i domu k nepoznání. Seznamte se s naší nabídkou značkového stínění, naši zkušení specialisté vám poradí a pomohou vybrat to, co by bylo vhodné právě pro vás. I obyčejný panelákový byt může plisé, střídavé či římské rolety změnit k nepoznání.

Pokud se vám nebude při zatahování žaluzií či rolet vstávat z pohovky, nevadí, můžete to zvládnout třeba s pomocí dálkového ovládání.

Stavíte novostavbu, chtěli byste venkovní stínění, ale je to pro vás nyní mnoho peněz? Nevadí, dohodněte se s dodavatelem na osazení podomítkových kastlíků a přípravě ovládacích prvků ve fázi stavby. Například lamely venkovních žaluzií si můžete nechat instalovat dodatečně,

Sítě proti hmyzu

Plisé síť k HS Portálu VEKRA s magnetickým uchycenímMožná tomu nebudete věřit, ale tak jednoduchý prvek, jako jsou sítě proti hmyzu dokáží neuvěřitelně zlepšit komfort bydlení. Při každém otevření okna a zejména pak za letních nocí nebudete muset bojovat s obtížným hmyzem.

Na výběr jsou nejenom jednoduché pevné sítě do oken, ale také otevírací či rolovací typy. I do atypických prvků jako jsou posuvné systémy existuje účinná ochrana před dotěrným hmyzem.

Myslete při objednávce oken i na sítě, barevně je sladíme s vašimi okny tak, že ani nepoznáte, že sítě v oknech máte.

Pohled na práh HS Portálu VEKRA v hliníkovém provedeníKaždý detail oken je důležitý

Zaměřte se při objednávce oken a zejména vchodových dveří na detail, věřte nám – je to důležité. Nezapomínejte, že jsou to sice běžné prvky ve vaší domácnosti, ale budete se na ně denně dívat a dotýkat se jich. Proto je nutné, aby vše lahodilo vašemu oku a byly i příjemné i do ruky.

Až budete vybírat okna a dveře, seznamte se s možnostmi a všemi detaily. Za podívání nic nedáte a nebudete si muset alespoň pak říkat: „kdybychom si bývali …“.


Možná si myslíte, že na montáži oken, dveří a doplňků nic není a zvládnete to sami. Přít se s vámi nebudeme, ale vězte, že sebelepší okno špatná montáž nenávratně zničí. Pokud si chcete zajistit také delší záruční dobu, raději nechte odbornou montáž na nás.

Naše realizace