Jak vybrat doplňky a stínění oken | VEKRA

Při výběru oken a dveří si rovnou vyberte i stínění a také všechny doplňky. Ušetříte si starosti a vše bude dohromady dobře vypadat a spolehlivě fungovat.

STINENI-1

Venkovní parapety

Venkovní parapety dodávané k oknům VEKRAChrání zdivo domu před účinky zejména před účinky vlhkosti a je tak nepostradatelný z hlediska funkčnosti. Venkovní parapet by měl být dostatečně odolný z hlediska poškození případnou korozí, mechanickým poškozením, měl by mít i dobrou barevnou stálost.Chcete-li si na něj postavit květináče či truhlíky měli byste na to myslet při výběru materiálu a provedení.

Venkovní parapety dodáváme v hliníkovém provedení, a to ve dvou tloušťkách. Přesah venkovních parapetů za omítku by měl být asi 3 - 4 cm, aby nedocházelo k přímému stékání vody na omítku.

Pokud si objednáte venkovní parapety s novými okny, zaměříme je přesně tak, aby spolehlivě chránily, na vás pak bude jen vybrat typ a barvu.

Vnitřní parapety

Vnitřní parapety dodávané k oknům VEKRAJsou v interiéru důležitým estetickým i funkčním doplňkem. Pokud je barevně sladíte s okny, bude celý prostor okna působit čistým, upraveným a harmonickým dojmem.

Pokládání květináčů na vnitřní parapet není sice nejideálnější, a to jak z hlediska vlhkosti v interiéru, tak z hlediska případného poškození, ale v našich domácnostech je to realita. Proto nabízíme vnitřní parapety s kvalitní povrchovou úpravou. Ať už si vyberete plastový nebo některý z dřevotřískových parapetů můžete si být jisti, že běžný provoz domácnosti by měly zvládnout.

Pokud si objednáte k novým oknům i vnitřní parapety, poradíme si i s jejich bezpečným osazením tak, aby splnily nároky na jejich používání. Na vás už pak bude jen vybrat barvu a typ.

Stínění

VB_1110.jpg
Vnitřní a venkovní stínění je v každém bytě mimořádně důležité, a to jak z hlediska funkčního, tak estetického. V současnosti je nabídka stínění tak široká, že můžeme jen doporučit osobně se seznámit s nabídkou a možnostmi moderních stínících prvků.

Nemáte nyní prostředky na nákup venkovního stínění a stavíte novostavbu? Je možnost nechat si v první fázi zabudovat pouze kastlíky a vyřešit přípravu pro elektrické ovládání. Osazení stínění lze provést i dodatečně. Máme také jako jediní na trhu unikátní řešení venkovních žaluzií VEKRA KOMFORT. Ty jsou fixovány přímo na okně, lze je tak namontovat přímo s okny a nemusíte se zabývat stavební připraveností pro stínění. Eliminují také vznik tepelných mostů.

Pokud navštívíte naše showroomy, naši specialisté vás podrobně seznámí s možnostmi, ze kterých můžete vybírat. Stínění promění vzhled bytu i domu k nepoznání. Seznamte se s naší nabídkou značkového stínění, naši zkušení specialisté vám poradí a pomohou vybrat to, co by bylo vhodné právě pro vás. I obyčejný panelákový byt může plisé, střídavé či římské rolety změnit k nepoznání.

Pokud se vám nebude při zatahování žaluzií či rolet vstávat z pohovky, nevadí, můžete to zvládnout třeba s pomocí dálkového ovládání.

Stavíte novostavbu, chtěli byste venkovní stínění, ale je to pro vás nyní mnoho peněz? Nevadí, dohodněte se s dodavatelem na osazení podomítkových kastlíků a přípravě ovládacích prvků ve fázi stavby. Například lamely venkovních žaluzií si můžete nechat instalovat dodatečně,

Sítě proti hmyzu

siteMožná tomu nebudete věřit, ale tak jednoduchý prvek, jako jsou sítě proti hmyzu dokáží neuvěřitelně zlepšit komfort bydlení. Při každém otevření okna a zejména pak za letních nocí nebudete muset bojovat s obtížným hmyzem.

Na výběr jsou nejenom jednoduché pevné sítě do oken, ale také otevírací či rolovací typy. I do atypických prvků jako jsou posuvné systémy existuje účinná ochrana před dotěrným hmyzem.

Myslete při objednávce oken i na sítě, barevně je sladíme s vašimi okny tak, že ani nepoznáte, že sítě v oknech máte.

Každý detail oken je důležitý

Zaměřte se při objednávce oken a zejména vchodových dveří na detail, věřte nám - je to důležité. Nezapomínejte, že jsou to sice běžné prvky ve vaší domácnosti, ale budete se na ně denně dívat a dotýkat se jich. Proto je nutné, aby vše lahodilo vašemu oku a byly i příjemné i do ruky.

Až budete vybírat okna a dveře, seznamte se s možnostmi a všemi detaily. Za podívání nic nedáte a nebudete si muset alespoň pak říkat: "kdybychom si bývali ...".

 

Nezávazná poptávka

Vyplníte za pár minut
Do 48 hodin znáte cenu

Odborný konzultant

Zná váš region
Doporučí řešení na míru

Navštivte showroom

Největší showroomy v ČR
Odborníci k dispozici

Vekra vydrží víc

Žádný nákup a prodej, ale poctivá práce našich techniků, dělníků a montážníků. To je VEKRA. Výrobky s extrémní životností, za které 100% ručíme.